Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužická nemocnice dosáhla vynikajících výsledků v celorepublikovém projektu

certifikat_ln

Získala certifikaci za přirozený porod

Gynekologicko-porodnické oddělení Lužické nemocnice Rumburk v čele s primářem MUDr. Kamilem Svobodou se v lednu roku 2014 zapojilo do celorepublikového projektu „Přirozený porod v porodnici“ (dále jen PPP).

Zapojeno je celkem šestnáct porodnic. Hlavním cílem projektu je plošné zlepšení standardu porodní péče v Česku. Dlouhodobě se sleduje a hodnotí spokojenost rodiček dotazníkovým šetřením a statistika pěti výkonů, které lze svou prací v jednotlivých nemocnicích ovlivnit. Součástí projektu je i tzv. desatero PPP, ve kterém se hodnotí především přístup k rodičkám a schopnost dialogu, respekt, odbornost, informovanost, svoboda pohybu, vše bez poplatků, kontakt kůže na kůži a samopřisátí miminka po porodu, soukromí.

Z dosavadních výsledků dosáhla rumburská porodnice v projektu PPP velkého úspěchu. Splnila komplexní podmínky pro udělení certifikátu „Spokojená rodička“ a certifikátu za „Vstřícný přístup k rodičkám“.

Slavnostní předání certifikátu „Spokojená rodička“ a certifikátu za „Vstřícný přístup k rodičkám“ se uskutečnilo v pátek 24. 6. RNDr. Tomáš Raiter, řešitel projektu Přirozený porod v porodnici, předal certifikát do rukou primáři Svobodovi a vrchní sestře Strachoňové.

„Velice si vážíme ocenění. Výsledek je odměnou za dobře odváděnou práci pro celý náš kolektiv. Zapojení do projektu pro naši malou porodnici (r. 2015 narozených 404 dětí) je nejen zpestřením naší práce, ale i zviditelněním nejsevernější porodnice v republice“, uvedla vrchní sestra Lenka Strachoňová.

„Přál bych si u nás jen samé spokojené rodičky. Děkuji panu primáři a všem zaměstnancům gynekologicko-porodnického oddělení, že dokázali splnit přísná kritéria, abychom tento certifikát získali. Poděkování patří všem rodičkám, které odesílaly dotazníky. Bez nich by udělení certifikátu nebylo možné,“ uvedl ředitel Lužické nemocnice Petr Dubravec.

 

Lenka Strachoňová, red

 

Zleva: Tomáš Raiter – řešitel projektu Přirozený porod v porodnici, Lenka Wenischová – porodní asistentka, Lenka Strachoňová – vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení, Kamil Svoboda – primář, Petr Urban – ekonomicko-organizační náměstek ředitele, Adéla Stolaříková – nezávislý konzultant pro Babyweb. Foto: Petra Jakouběová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail