Noc kostelů 2016 v rumburské Loretě a v bazilice ve Filipově je za námi

Tištěné noviny 13/2016 | 13. 7. 2016 | Nezařazené

Noc kostelů v Loretě Rumburk v pátek 10. 6. patřila koncertu a vernisáži výstavy. Akci navštívilo na osmdesát návštěvníků. Nejprve zahrál od 17.00 hod. v loretánské kapli na citeru Michal Müller a zpěvem ho doprovodila Klára Brabníková. Zazněly české i německé písně ze Šluknovska i širšího okolí. Následně proběhla výstava fotografií Václava Sojky. Volně se korzovalo, vyprávělo, děti si malovaly. Kdo chtěl, prošel si Loretu s průvodcem. Končilo se již ve 20.00 hod., aby se organizátoři stihli přepravit do baziliky ve Filipově na pokračování Noci kostelů.

Filipov se k celostátní ekumenické akci připojil podruhé. Kolem osmé hodiny večerní již před poutním kostelem stály hloučků zájemců z Německa. Z pětašedesáti osob, které do Filipova dorazily, jich z Německa přijela jedna třetina, např. ze Žitavy a Lipska. Příchozí společnými silami vytvořili v lodi kostela mariagram z hořících svíček. Spolu s průvodcem prošli poutní kostel. Účastníci poslouchali ukázky hry na varhany v podání Jiřího Chluma. Díky filipovskému varhaníkovi se rovněž s nástrojem blíže seznámili a J. Chlumovi pokládali všetečné otázky. Večerní akce končila ve 22.00 hod.

 

Klára Mágrová

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2016/07/13/noc-kostelu-2016-v-rumburske-lorete-a-v-bazilice-ve-filipove-je-za-nami/