Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spolek Jiřík využil květen k zajímavým činnostem

Jsme rádi, že se spolek Jiřík začíná postupně stávat součástí aktivit v Jiříkově. Možná i proto nás oslovila Klára Mágrová z Římskokatolické farnosti a nabídla nám přednášku o stavební historii baziliky ve Filipově. Našli jsme vhodné datum, a tak se 5. 5. sešlo přes třicet zájemců v zasedací místnosti jiříkovské radnice. Poslechli jsme si více jak hodinové povídání plné zajímavostí, historických i technických dat a prohlédli spoustu fotografií, některé z nich byly zveřejněny poprvé. Došlo i na dotazy a přátelské povídání u připraveného občerstvení. Poděkování patří hlavně paní Mágrové, ale i městskému úřadu za poskytnutí prostor, paní Škvorové za pomoc při organizaci a panu Gavlíkovi za pěkný plakátek.

Činnost spolku není jen o akcích, které jsou vidět. Během května jsme si upravili prostory propůjčené městem k obrazu svému. Uklízelo se, stěhovalo, třídilo darované nádobí, na umytých oknech se objevily nové záclony. Rozestavěli jsme nábytek, který nám daroval Domov „Srdce v dlaních“ a se stěhováním pomohli pracovníci VPP, na nové podobě prostor mají velkou zásluhu i manželé Vachtovi. Také finišují přípravy na letní tábor, který proběhne přesně v polovině prázdnin, a to od 30. 7. do 10. 8. v Mařenicích. Máme ještě pár volných míst!

Na konec května jsme dětem připravili tradiční nocování spojené s oslavou Dne dětí. Chtěli jsme využít nabídky pana Vöroše a na cvičišti spolku Aktivní pes Jiříkov opéct buřty a zasoutěžit si. Počasí naše plány zhatilo, ale o soutěže skoro třicet dětí nepřišlo. V našich prostorách se soutěže uskutečnily a došlo i na oblíbenou diskotéku.

Ve čtvrtek 30. 6. se rozloučíme při nocování se školním rokem a přivítáme prázdniny. Informace o našich akcích najdete na Facebooku na profilu Spolek Jiřík z Jiříkova.

 

Jan Dvořák

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail