Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nečekaný vítěz turnaje starých gard

V sobotu 25. 6. se na městském stadionu v Rumburku konal desátý turnaj starých gard – Pohár M. Hubeného & M. Jirouta. Již deset let se zde scházejí hráči, funkcionáři i příznivci fotbalu, aby si připomněli ty, kteří již bohužel nemohou být nikdy s námi, a to nejen ty, jejichž jmény je turnaj zaštítěn.

Prvenství obhajoval tým staré gardy FK Rumburk, avšak hned po úvodním utkání bylo zřejmé, že letos se mu obhajoba nepodaří. Další horký kandidát na celkové vítězství Teplice sice do finále prošel, ale tam neuspěl. Vítězství celku ze Starých Křečan je překvapivé spíše z hlediska jejich účasti na turnaji, neboť tamní hráči na poslední chvíli nahradili tým SG Jablonce nad Nisou, který svou účast zrušil. Ale pro řadu místních fotbalových „expertů“ to až tak velké překvapení nebylo, považovali je totiž za „černého koně“ turnaje.

 

 

Úvodní zápasy

SG Rumburk – SG Staré Křečany 0:0, pk 10:11

SG Varnsdorf – SG FK Teplice 1:3 (1:3)

O třetí místo

SG FK Rumburk – SG Varnsdorf 3:2 (1:1)

Finále

SG FK Teplice – SG Staré Křečany 1:3 (0:2)

Konečné pořadí

1. SG Jiskra Staré Křečany

2. SG FK Teplice

3. SG FK Rumburk

4. SG Varnsdorf

 

Nejlepším brankářem byl Martin Charvát (SG FK Rumburk), nejlepším hráčem Pavel Jelínek (SG Jiskra St. Křečany), nejlepším střelcem Pavel Leden (SG FK Teplice) a nejstarším hráčem Rudolf Novotný (SG FK Teplice, 69 let).

Závěrečného vyhlašování a předávání odměn týmům a nejlepším jednotlivcům turnaje, které provedl zakladatel této tradice p. František Šípek, se zúčastnili také rodinní příslušníci obou rumburských fotbalových legend, jejichž jména turnaj nese. Akci, kterou zorganizovali a pořádali členové rumburské staré gardy, jmenovitě p. Vlastimil Farkaš, zakončilo posezení, které doprovodil vhodným výběrem hudby DJ p. Houda. Za zpestření poslední červnové soboty patří velké poděkování všem, kdo se podíleli na jeho vydařeném průběhu. Na tom se všichni přítomní shodli a těší se na shledání příští rok na dalším, již jedenáctém pokračování turnaje.

Josef Englic

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail