Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ragbisté vybojovali na turnaji čtvrté místo

rugby

V neděli 26. 6. se konal na městském stadionu v Rumburku 2. turnaj mužů v rámci II České série v ragby 7s. Jedná se o olympijskou verzi ragby, kde hraje po sedmi hráčích na každé straně 2 x 7 minut. Olympijská verze proto, že po více jak osmdesáti letech rozhodl MOV v roce 2009 o opětovném zařazení ragby do olympijského programu na LOH 2016 v Riu, kde se ragby union představí ve formě tzv. sedmičkového ragby.

Účastníky série jsou kluby z Českých Budějovic, Plzně, Karlových Varů, Prahy, Ústí nad Labem a Rugby club LIONS Rumburk.

Rozlosování turnaje, kdo s kým bude hrát, zasílá Česká ragbyová unie, která zároveň nominuje a vysílá pány rozhodčí. Oslovení pane – paní rozhodčí je standardní a komunikovat s rozhodčím v průběhu zápasu může pouze kapitán, jinak hrozí mužstvu postih.

Základní část turnaje určila zápasy o konečné pořadí s těmito výsledky. O páté a šesté místo RC Traitors – RC Plzeň 10:12, o třetí a čtvrté místo RC Karlovy Vary – RC LIONS Rumburk 29:14 (v poločase jsme vedli, ale soupeř po půli převzal iniciativu a zvítězil), o první a druhé místo RC České Budějovice – RA Olymp Praha 36:17.

Diváci zhlédli celkem jedenáct zápasů a mnoho individuálních soubojů. Ragby je komplexní sport, každý hráč je závislý na činnosti ostatních, málokdy dokáže hráč sám vybojovat míč a rozhodnout bez přímé podpory ostatních. Hraje se rukama i nohama, hráč může míč nosit, přihrávat rukama i kopat. Do Rumburku za Olymp Praha přijela hrát i jedna z legend českého ragby Jan Macháček. Asi jako kdybyste si v hokeji zahráli proti Jaromíru Jágrovi!

 

Pořadí v turnaji

1. RC České Budějovice

2. RA Olymp Praha

3. RC Karlovy Vary

4. RC LIONS Rumburk

5. RC Plzeň

6. RC Traitors (Ústí n/L)

 

 

Děkujeme všem fanouškům, kteří se přišli na turnaj podívat a podpořit nás.
Petr Mark

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail