Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěšný červen mladých rumburských chodců

V červnu zahájili své úspěšné tažení po mítincích, utkáních a závodech dorostenci Filip Srbecký, odchovanec atletického oddílu TJ Rumburk, v současnosti závodící za AC Slovan Liberec, a Matyáš Gajdoš ze stejného oddílu. Hned na začátku června podpořili svojí účastí chodecký mítink v Rumburku, kde Filip v závodě v chůzi na deset kilometrů obsadil šesté místo (s časem 52:02), čímž zajistil cenné body do ligové soutěže mužů pro AC Slovan Liberec. Matyáš vyhrál závod na pět kilometrů (26:16).

O týden později v Brně oba mladí borci reprezentovali Českou republiku na mezistátním utkání Česko – Maďarsko – Slovensko – Slovinsko. Na deset kilometrů zvítězil Filip (51:12) před Matyášem na druhém místě (51:46). Svým výborným umístěním oba přispěli k celkovému třetímu místu české dorostenecké reprezentace.

Mistrovstvím České republiky v Třinci na konci června pak naši dorostenci završili úspěšnou červnovou chodeckou dráhu, oba na trati pět kilometrů. Filip vybojoval druhé místo (24:38) a Matyáš třetí místo (27:10).

Oběma atletům patří velká gratulace a obdiv, protože již od žákovských let se vytrvale a poctivě připravují na závody a setrvávají v republikové chodecké špičce. Kromě toho, že se může oddíl atletiky TJ Rumburk pochlubit výtečnými odchovanci v osobách sester Anežky a Elišky Drahotových, Ondřeje Motla, Antonína Kozelky a zmíněného Filipa Srbeckého, nabízí také atletickou přípravku pro nejmenší děti předškolního věku. Zájemci z řad rodičů mohou své děti přihlásit u Eriky Drahotové na čísle 725 381 506. První setkání se uskuteční ve velké tělocvičně ZŠ U Nemocnice 14. 9. 2016 od 16.30 do 17.30 hod. a vždy každou středu ve stejný čas.

 

Roman Winter

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail