Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Informace Městské policie Rumburk

Rádi bychom tímto alespoň částečně informovali občany o činnosti Městské policie Rumburk za období prvního pololetí roku 2016.

Městská policie Rumburk od 1. 1. 2016 do 30. 6. 2016 řešila celkem 2528 událostí. Připomínám, že za celý loňský rok strážníci ve službě řešili 4885 událostí. To značí mírný nárůst za poslední půlrok. V průměru jde o 421 úkonů, zákroků nebo jiných opatření za měsíc.

Městská policie v první polovině roku 2016 zpracovala kromě jiného 776 přestupků. Jedná se o přestupky, které byly dostatečně prokázány, protože v našem právním prostředí se to vždy nepodaří.

Pro zajímavost, strážníci řeší v poslední době větší nárůst stížností od občanů poukazujících na přestupky jiných osob týkajících se převážně sousedských vztahů. Za tento půlrok se nashromáždilo 288 těchto typů stížností. Odhadujeme, že celá polovina těchto případů bývá zcela neopodstatněná. Dovolil bych se tímto přimluvit za trochu té tolerance k drobným prohřeškům ostatních lidí. Někdy si svým unáhleným jednáním, kvůli zanedbatelným drobnostem, „rozbijeme“ dobré vztahy se sousedy nebo jinými lidmi už navždy.

 

za Městskou policii Rumburk
Waldemar Kotmel

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail