Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Houbařský den v Seifhennersdorfu

houby

Nyní již poosmnácté se opět v centru příhraničního města Seifhennersdorf v Horní Lužici koná dospělými i dětmi oblíbená houbařská akce. Loupežnický vůdce Karásek, jeho kumpáni a báby kořenářky vyrazí v brzkých ranních hodinách do místních lesů, aby ulovili bohatou kořist. Veškerý úlovek pak bude k vidění na velké výstavě hub v loupežníkově doupěti – Karáskově muzeu. Houbařský odborník Horst Knoch rozdělí tyto plody lesa na jedovaté, jedlé a nejedlé a všechny budou prezentovány na oblíbené výstavě. V roce 2015 zhlédlo široké publikum na sto sedmdesát druhů hub. Rekordní výsledek v Karáskově revíru. Možná tento rok vytvoříme nový rekord.

Přírodní trh se bude spolu s prodejci konat v Karáskově muzeu a také na historickém nádvoří (Bulnheimscher Hof). Obchodníci nabídnou lahodné speciality z divočiny, drůbeže a sýrů, dobroty z domácího statku, kozí maso, sýry, máslo a tvaroh, Karáskův křupavý chléb, uzenou šunku a pstruhy, jehněčí speciality, čerstvé bylinky, ovoce a zeleninu, exotické koření, houbové placky a mnoho druhů čajů.

Moderní tkané a domácí kožešinové výrobky, originální dřevěné výrobky se šperky, vzácné minerály a kameny, knihy z hornolužického a severočeského nakladatelství a mnoho dalšího doplňují rozsáhlou nabídku.

Také velký podstávkový dům Bulnheimscher Hof se svými cennými stropními malbami vás zve k návštěvě, firma AG Textilland zde pořádá burzu lněných látek. Mimo jiné bude představena technika háčkování. Ve velké světnici si budete moci pohodlně vychutnat kafe s koláčem.

P. S.: Samozřejmě bude v tento den na vše dohlížet osobně vůdce loupežníků Karásek, aby vše probíhalo tak, jak má. Mazané děti si během pestrého dne mohou ukořistit tolary.

Aby se vám návštěva vyplatila ještě víc, mohou například nadšení turisté projít 4,5 kilometru dlouhou Karáskovu okružní stezku a příznivci cyklistiky mohou projet 21kilometrovou cyklostezku po stopách legendárního vůdce loupežníků.

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail