Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská LILIE

Ojedinělá soutěž v orientačním běhu

 

Rumburská LILIE je pozvánkou pro každého milovníka aktivního pohybu v přírodě, aby to zakusil i s pomocí mapy a přitom třeba také mimoděk zjistil, čemu se v orienťácké hantýrce říká „kufrování“.

Přátelé orientačního běhu v Rumburku zvou všechny zájemce ve středu 28. 9. od 9.00 hod. do Sportlife centra v Rumburku, kde se mohou dozvědět více. Uskuteční se zde i start první etapy (9.30 – 10.00 hod.) ve Šluknovském výběžku ojedinělé soutěže v orientačním běhu pod názvem Rumburská LILIE.

Aktivním účastníkem může být úplně každý ve věku od 6 do 120 let, každý, kdo orientační běh zná byť pouze z doslechu či vyprávění těch, kteří této aktivitě již propadli. Ani ti nejmladší nemusejí přijít zkrátka, jen budou asi potřebovat ke zdolání nástrah tratě pomoc těch starších. Trasu není nutné absolvovat v závodním běhu, ale tempo běhu nebo chůze přizpůsobit svým schopnostem a pojmout absolvování trasy i jako zajímavou procházku s hledáním vyznačených kontrolních bodů.

Ne každému může vyhovovat ranní aktivita, někdo má v plánu na dopoledne zrovna náhodou něco jiného. I na ně však organizátoři mysleli. Takoví si mohou vyzkoušet „kufrování“ přímo v centru města Rumburk na Lužickém náměstí od 12.30 hod., kde bude přichystán start další etapy. A pokud by se někomu tato aktivita zalíbila, do třetice všeho dobrého pak opět od 15.00 hod. startuje poslední etapa u krytého plaveckého bazénu.

Vyzkoušet si „kufrování“ po tajemných a méně známých zákoutích Rumburku je tedy možné hned třikrát. Lze si vybrat a zkusit aktivní pohyb s mapou v okolí Pstružného potoka nebo přímo v centru města či okolo Mandavy a na sídlišti V Podhájí. Rumburská LILIE je zajímavá akce pro všechny, která se v našem okolí nekoná každý den.

Pro zvídavé a nedočkavé zveřejňujeme ukázku map z okolí Lužického náměstí a Sportlife centra. Startovné na jednotlivou etapu je padesát korun za mapu pro účastníka.

 

RUM5001 Strda

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail