Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festival lokální ekonomiky se zabýval sociálním podnikáním a zemědělstvím

 

Město Chřibská se v sobotu 24. 9. stalo dějištěm čtvrtého ročníku Festivalu lokální ekonomiky. Místo konání festivalu se sice každý rok mění, ale tradičně je jím obec, ležící na území Místní akční skupiny Český sever, která je spolu s hostitelskou obcí pořadatelem celé akce. Partnerem festivalu byla Celostátní síť pro venkov.

Smyslem festivalu je snaha o oživení místní ekonomiky formou obnovy místní produkce a různých dalších aspektů společenského života. Snažíme se pomáhat tam, kde je k tomu největší potenciál, a proto jsme za hlavní letošní téma zvolili sociální zemědělství a sociální podnikání.

Na čtvrtou národní konferenci, tvořící hlavní program festivalu, která se uskutečnila v Domě seniorů na náměstí ve Chřibské, jsme pozvali řadu fundovaných odborníků z celé České republiky s osobními zkušenostmi při zakládání a provozování sociálních firem zaměstnávajících osoby znevýhodněné na trhu práce. Aby byla paleta přednášek komplexní, doplnili jsme ji o vystoupení zástupců MAS, informujících o možnostech čerpání finančních dotací z fondů EU na založení sociálních firem.

Festival každoročně doprovází farmářský trh regionálních produktů, určený široké veřejnosti a doprovázený kulturním programem. Letošní farmářský trh finančně podpořil Ústecký kraj.

Přednášky našich hostů uveřejníme na www.masceskysever.cz.

 

Dana Dudková
MAS Český sever, z. s.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail