Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Florbalisté Šluknovska mají za sebou soutěžní premiér

Historicky první ligová utkání nově vzniklého florbalového týmu FBC Šluknovsko se odehrála 24. 9. v hale rumburského SportLife centra. Šluknovsko-českolipský celek tento den sehrál dvě utkání v rámci druhé ligy dorostenců. Bylo to první počínání týmu na ligové půdě a za výsledek se celý tým nemusí stydět.

FBC Šluknovsko Č. Lípa 6:6
FBC Vipers Most

V prvním utkání se FBC Šluknovsko Česká Lípa utkalo s FBC Vipers Most. Tento celek před utkáním se šluknovským týmem prohrál jen o jednu branku s kvalitním týmem z Kadaně, a tak dokázali, že se jedná o opravdu tvrdý oříšek pro domácí tým. První branku však ještě v první minutě vstřelil domácí hráč Josef Hanzalík a zasloužil se tak o historicky první zápis šluknovského celku do střeleckých tabulek. První třetinu domácí tým dokázal vyhrát v poměru 4:1. Poté se ovšem domácím přestalo dařit a hostům se podařilo utkání otočit na 5:6. Dvě vteřiny před koncem třetí třetiny vyrovnal stav utkání českolipský hráč Albert Kouba a domácí tak mohli slavit alespoň remízu.

Branky: 1. Josef Hanzalík, 2. Jan Štefáček, 5. Antonín Stárek, 5. Petr Kaštánek, 15. Josef Hanzalík, 36. Albert Kouba – 3. Ondřej Soukup, 13. Patrik Nachmüller, 18. Patrik Nachmüller, 23. Adam Křivánek, 29. Matěj Kučerka, 35. Matěj Kučerka; rozhodčí: Jan Eliáš – Marek Pohunek; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 69; zásahy brankářů: David Fanderlik 12 – Matěj Chabr 10; po třetinách: 4:1, 1:3, 1:2

BK Real Roudnice n/L 7:3
FBC Šluknovsko Č. Lípa

Ve druhém utkání nastoupilo FBC Šluknovsko Česká Lípa proti BK Real Roudnice nad Labem. Opět se podařilo nováčkům v druhé lize dorostenců vyhrát první třetinu v poměru 2:1. V dalších dvou třetinách ovšem dominoval roudnický celek, který ukázal, že je kvalitním a zkušenějším týmem. Celý zápas se mu podařilo otočit na konečných 3:7 a šluknovsko-českolipský tým se musel vyrovnat s první porážkou.

Branky: 3. Daniel Pilař, 19. Daniel Pilař, 21. Jaroslav Gabriel, 22. Matěj Slaba, 24. Jan Urban, 29. Daniel Pilař, 29. Jan Urban – 5. Josef Hanzalík, 12. Jakub Kněžour, 30. Jakub Kněžour; rozhodčí: Miroslav Hnídek – Marek Pohunek; vyloučení: 0 + Štěpán Šára 5:1; využití: 1:1; diváků: 51; zásahy brankářů: Matěj Beran 10 – David Fanderlik 21; po třetinách: 1:2, 4:0, 2:1

Celý turnaj, který hostil hned sedm ligových utkání, pořadatelé zvládli perfektně. FBC Šluknovsko Česká Lípa tak zvládlo turnaj jak herně a hráčsky, tak pořadatelsky a rozhodně se při své premiéře v oficiální české florbalové lize nemusí za své výkony stydět.

Nově vzniklý florbalový tým bude celý rok přijímat nové zájemce o tento sport, tréninky probíhají v úterý a čtvrtek v hale SportLife centra Rumburk.

 

Štěpán Slaný
garant projektu a manažer klubu

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail