Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ředitel domu kultury byl odvolán

Rada města Rumburk na svém posledním jednání odvolala ředitele domu kultury Miloslava Kucera, který ve funkci působil několik let. Stalo se tak po doporučení ze zářijového zasedání zastupitelstva. Čtyři radní zvedli ruku pro Kucerovo odvolání, tři s tím naopak nesouhlasili. Hlavním důvodem byla zřejmě neprůhlednost hospodaření této příspěvkové organizace. Dům kultury nyní přešel pod místostarostu Aloise Kittla, doposud ho měl v gesci Jiří Pimpara. Od nového roku dojde k rozdělení této velké příspěvkové organizace. V současné době je vyhlášeno výběrové řízení na ředitele sportovišť a teď se může připravovat i výběrové řízení na ředitele domu kultury.

Na sociální síti Facebook vznikla dokonce pomyslná anketa, kde lidé mohli vyjádřit svůj názor. „Představte si, že pan Kucer je stále ředitelem DK Střelnice Rumburk a občané dostali právo rozhodnout o jeho setrvání či odvolání. Jak byste hlasovali?“ Pár vybraných komentářů si můžete přečíst zde.

Zdržuji se z důvodu, že nic není černé a bílé a nejsou mi známy veškeré skutečnosti k rozhodnutí, zda ano, či ne.

Teoreticky – od začátku všechno špatně, nemělo se dopustit, aby obyvatel jiného města vstoupil do místní politiky, čímž získal jistou „funkci“. Výběrové řízení sice dopadlo jinak, ale pan Král neměl dostatek sebevědomí, panu Kucerovi nechybí. Pak už šla ruku v ruce i spolupráce s agenturou Ma-ja a další „možnosti“, jak využívat městské prostředky k pro lidi oblíbeným akcím. Chci tím říct, že vše mohl a měl někdo regulovat, vždyť to je a byla organizace zřízená městem!

Proč odvolat? Protože ani on, ani ti, co zvedli ruku pro zkušebku v restauraci, nezaplatí vzniklou ztrátu, a že za ty peníze mohlo být několik příměstských táborů na roky dopředu anebo jedny předražené slavnosti.

 

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail