Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Technopárty se nekonala

Asi v polovině září se ke starostovi města Rumburku Jaroslavu Sykáčkovi dostala informace o záměru pořádat na území města technopárty, konkrétně ve dnech 23. – 25. 9. Měla se konat na bývalém hraničním přechodu v Horním Jindřichově.

„Jsem přesvědčen, že podobné akce občané trpět nemusí, i když soudy jsou bohužel jiného mínění. Já však reprezentuji občany a v rámci svých možností jsem s našimi zaměstnanci udělal vše, co bylo třeba, abychom technopárty zabránili. Výrazně nám pomohlo Obvodní oddělení Policie ČR Rumburk, které nám poskytlo skvělý servis. Děkuji všem zúčastněným policistům v čele s vedoucím oddělení npor. Josefem Hýblem. Poděkování patří i všem dotčeným majitelům pozemků a soukromým zemědělcům, kteří s podobným typem akce také nesouhlasili a společně s námi konali, aby jí zamezili,“ stručně shrnul Jaroslav Sykáček.

Jeden ze zemědělců například své pole zúrodnil výživným kompostem, což na jeho atraktivitě případným účastníkům srazu také nepřidalo. Rovněž bylo předem dohodnuto, že uživatel soukromé cesty tuto cestu zahradí a tím zamezí přístupu případných „technařů“. Povedlo se.

 

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail