Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Další dvě výhry zaručily rumburským fotbalistům posun v tabulce

8. kolo, Libochovice, 15. 10. 2016

FK Libochovice 1:3
FK Rumburk

Přes problémy se sestavou jsme nastoupili s odhodláním přivézt si od nováčka soutěže, po stokilometrové štaci, vítězství. V prvních deseti minutách jsme se teprve rozkoukávali a domácí toho mohli využít, ale trefili pouze břevno naší branky. Poté jsme se i my rozehráli a první půle byla vyrovnaná. Na hrací ploše se odehrával boj se snahou o kombinaci, ale obě mužstva se potýkala s nepřesnou přihrávkou. V 17. minutě Bednář výkopem přes celé hřiště poslal míč až před domácího brankáře, který si nevěděl s míčem rady, k překvapení všech míč pustil pod svým tělem a náš Demeter toho dokázal využít a úplně zadarmo vsítil úvodní branku utkání. Jenže o deset minut později jsme udělali zbytečnou chybu na levé straně v obsazení a domácí útočník vyrovnal, když se ještě jeho střelu snažil Chlan zablokovat. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivněji, ale při jejich snaze jsme opět měli štěstí a jejich střela skončila na tyči. Jenže v 55. minutě jsme během dvou minut zahrozili a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Nejdříve při zahrávání rohu vyskočil nejvýše Pokorný a s přehledem trefil branku. Potom jsme z levé strany zahráli volný přímý kop. Ke kopu se postavil Ruzsó a míč zatočil na zadní tyč, ten skončil v síti domácích. Po této brance se ještě domácí snažili a s pomocí přímých kopů se pokoušeli o změnu stavu skóre, ale my jsme byli pozorní a zodpovědným výkonem jsme již domácí k ničemu nepustili a utkání dohráli v poklidu.

Hodnocení trenéra: Musím se sklonit před výkonem všech našich hráčů. Jak jsme byli zdecimovaní různými zraněními a nemocemi, tak jsme domácí přehráli a zaslouženě zvítězili. Hlavně mě těší, že v závěru utkání jsme domácí již k ničemu nepustili a výsledek si zkušeně pohlídali a se silami vydrželi až do konce zápasu.

9. kolo, Jiříkov, 22. 10. 2016

FK Rumburk      2:1 NP
FK Duchcov

Utkání se odehrálo na těžkém terénu, protože domácí mužstvo Jiříkova nám hrálo předzápas. S tímto terénem se lépe vypořádali hosté, kteří nastoupili s velmi zkušeným týmem. Nám se v prvním poločase hra vůbec nedařila a byli jsme zbytečně nervózní. Hosté působili fotbalovějším dojmem. Přestože jsme se snažili, nevycházela nám žádná kombinace a nevytvořili jsme si žádnou brankovou příležitost. V obraně jsme hráli málo důrazně a soupeř toho dokázal v 37. minutě využít a po našich chybách poměrně jednoduše skóroval.

Druhý poločas jsme začali aktivněji a hned na začátku jsme si vytvořili brankovou příležitost, ale Demeter hlavou po rohovém kopu střílel nad branku hostí. V těchto fázích zápasu jsme měli převahu, ale stále nám nevycházela kombinace a hosté srdnatě bránili. V závěru hostům docházely síly a my konečně v 84. minutě vyrovnali. Po velké snaze se to podařilo Chladovi, který efektně nůžkami vstřelil branku. V 89. minutě se nám povedla nejlepší akce utkání, ale Chladova střela skončila na tyči. Po této šanci jsme již branku hostů neohrozili, a tak na řadu přišly pokutové kopy. A v nich jsme vybojovali další bod, úspěšní byli Stankovič, Linhart, Zima a Hejl.

Hodnocení trenéra: Velmi mě mrzí, že jsme nevybojovali tři body. První poločas se nám vůbec nepovedl a hosté toho dokázali náležitě využít. Druhý poločas byl v naší režii, ale zklamali jsme v koncovce. Hráči se snažili a bojovali, ale zastavila nás nedisciplinovanost Ruzsa, který se nechal zcela zbytečně vyloučit. Tímto vyloučením mužstvo oslabil, a pokud se jeho přístup k utkání rapidně nezlepší, jeho přínos pro mužstvo bude nulový.

 

FK Rumburk, red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail