Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Karáskovy vánoční trhy se blíží

trhy

V půvabném prostředí historického dvora a na parkovišti u Karáskova muzea se konají v neděli 27. 11. tradiční vánoční trhy s více jak padesáti prodejci z celého Saska a severních Čech. Příhraniční město Seifhennersdorf vás přivítá od 13.00 do 18.00 hod.

Na trzích budete moci nakoupit vánoční dárky, jako například veselé figurky ze dřeva a keramiky, likéry z lesního ovoce a bylinné produkty z revíru Karla Stülpnera (Krušné hory), originální dřevěné hračky, kožešiny domácích zvířat, košíkářské zboží, vlněné deky, ručně vyrobené vánoční ozdoby, vzácné minerály a kameny, hornolužické a severočeské knihy a obrázkové svazky, české šperky a mnoho dalšího.

Samozřejmě bude k mání mnoho dobrot. Pestrá nabídka bude zahrnovat čerstvě uzené pstruhy, speciality z divočiny, drůbeže, kozí sýry, tvaroh, maso, chutné klobásy ze statku, domácí zeleninu, křupavý Karáskův chléb, perníčky, horké rakytníkové víno a medovinu.

Mimo jiné – průběh života loupežníka Karáska je již nyní k dostání na DVD v Karáskově muzeu. Film byl natočen s mnoha originálními scénami tehdejší doby a jako dárek pod stromeček bude jistě uvítán.

red

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail