Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Loni pátý, letos třetí, a co příště?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sportovci z Gymnázia Rumburk opět úspěšní na finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Plnění Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, zkráceně OVOV, patří již delší dobu mezi pravidelné aktivity při hodinách tělesné výchovy na Gymnáziu Rumburk. V průběhu školního roku vylepšují žáci své výkony v devíti povinných a třech volitelných disciplínách. Za své výsledky mohou získat nejen sportovní odznaky ve čtyřech úrovních (bronzová, stříbrná, zlatá a diamantová), ale ti nejlepší se přes okresní a krajská kola soutěže mohou probojovat až do republikového finále.

Letos na výkony svých předchůdců navázali Matěj Semerád, který finálovou účast okusil již loni, a Sabina Krákorová, pro kterou to byla finálová premiéra a která poprvé zajistila pro svou školu účastnické místo i v dívčí kategorii.

Klíčem k postupu bylo buď vítězství v krajském či oblastním kole – tímto způsobem si svou „jízdenku“ do finále zajistil Matěj, či pozice mezi dalšími osmi nejlepšími v desetiboji z celé republiky, kterou si svými výkony vybojovala Sabina.

Finále proběhlo ve dnech 8. – 10. 9. na stadionu VUT v Brně. V počtu šesti set účastníků bylo zahrnuto i celkem devět reprezentantů ze Šluknovského výběžku a počet soutěžících pak rozšířila i družstva z Maďarska, Německa a Polska. Ačkoliv cesta na soutěž byla náročnější a delší než v minulých letech, nenechali se naši soutěžící touto skutečností odradit a svůj pobyt si náležitě užili. A podle slov jejich doprovodu bylo co si užívat – Stanislav Hocko shrnuje průběh následovně: „Soutěž byla skvělá – nádherné letní počasí, bezproblémová organizace, přátelská atmosféra, úžasné sportovní areály s modrým tartanem, či studijní prostory. Někdy jsme si připadali jako na jiné planetě. Kromě mladých sportovců se akce zúčastnilo více než padesát olympioniků z historie i současnosti (např. Šárka Kašpárková, Jarmila Kratochvílová či Vítězslav Mácha) a při slavnostním zahájení byla minutou ticha připomenuta i olympijská a sportovní legenda Věra Čáslavská.“

Desetiboj je náročná disciplína, je to hra nervů a vůle, ne vždy se vše povede a je nutné rychle zapomenout na nezdar a soustředit se na další disciplínu. Díky tomu i díky vynikajícím výkonům především v silových disciplínách (shyby, kliky, leh-sed) Matěj nakonec v urputném a napínavém souboji o medaile vybojoval bronzovou příčku s náskokem tří bodů před čtvrtým soutěžícím a ztrátou pouhých šesti bodů na pozici stříbrnou. Ani Sabina se neztratila a při své první republikové účasti si vybojovala krásné sedmnácté místo.

Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme jim i gymnáziu, aby se podobné výkony a umístění podařilo zopakovat i v letech následujících.

 

(rrn)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail