Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Místostarosta města Rumburku a nový krajský zastupitel Jiří Pimpara komentuje povolební situaci

Jak jste spokojen s výsledky voleb?

Ve svém volebním odhadu jsem se příliš nemýlil. Předpokládal jsem vítězství levice s tím, že zvítězí KSČM, druhé bude ANO, o další místa se utkají ČSSD a Severočeši.cz. Pravicové strany mají v našem kraji malou voličskou základnu, proto jsem výraznější volební výsledek ODS nepředpokládal. V reálu zvítězilo vcelku přesvědčivě ANO, ostatní pořadí zůstalo dle předpokladů, jen místo odstoupivších Severočechů.cz skončila nakonec čtvrtá ODS.

Překvapením je pro mne volební výsledek koalice SPD-SPO na pátém místě. Z hlediska ODS musím být s výsledkem voleb spokojen, máme celkem sedm mandátů, stejně jako před čtyřmi roky, mezitím si však naše strana prošla tzv. „klinickou smrtí“ a kampaň ke krajským volbám postavila až na drobné výjimky na zcela nových tvářích. A to se osvědčilo. Chtěl bych tímto poděkovat všem občanům, kteří mi dali svůj hlas.

Za co budete bojovat a co budete chtít prosadit?

Mým cílem je jednoznačně zjednodušit život občanům kraje, bojovat proti byrokracii a za zachování svobod občanů, neboť tyto jsou postupnými kroky plíživě stále více potlačovány. Je to takový pozvolný návrat k totalitě, kdy bylo všechno direktivně řízeno z centra. To je hlavní rys levicové politiky jak na celostátní úrovni, tak i na té krajské. Z toho se pak odvíjí například nesmyslné dlouhodobé zneužívání sociálního systému v oblasti příspěvků na bydlení, které je mimo jiné hlavní příčinou vzniku sociálně vyloučených lokalit ve Šluknovském výběžku i v celém kraji.

Dále chci prosadit již dlouho odkládanou realizaci nového přívodu VVN 110 kV z Českolipska do Šluknovského výběžku, neboť stávající kapacita zdrojů elektrické energie je na Šluknovsku prakticky vyčerpána a celému výběžku reálně hrozí „blackout“. Dále je nutno z krajské i republikové úrovně začít dělat opatření ke zlepšení životních podmínek obyvatel a k potlačení negativních jevů v regionu. Krajští zastupitelé už mají zákonodárnou moc a ve spolupráci s poslanci mohou tlačit na řešení problému ve vládě. V krajském zastupitelstvu bych chtěl působit v oblasti investiční výstavby; rovněž bych se rád zapojil do větší podpory sportu a kultury v kraji. Důležitým úkolem všech zastupitelů ze severní části okresu Děčín (je nás celkem šest) bude také soustavné připomínání v krajském zastupitelstvu, že i Šluknovský výběžek je součástí Ústeckého kraje.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail