Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po prohraném zápase následovala suverénní výhra

6. kolo, Jiříkov, 1. 10. 2016

FK Rumburk 1:2 PENALTY 3:5
ASK Lovosice

 

Na domácí půdě v Jiříkově jsme chtěli potvrdit vítězství z minulého kola v Děčíně. První půle byla z naší strany velmi bojácná a hostující tým působil fotbalovějším dojmem.

My jsme se snažili nechybovat v obraně a přejít do rychlého protiútoku. Bohužel nám nevycházela přihrávka. Hostující tým si vytvořil v prvním poločase dvě příležitosti, ale proti byl náš brankář Bednář, který obě zlikvidoval.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil, po pěkné kombinaci Trégr – Zima jsme se ujali vedení. Druhý jmenovaný se radoval ze vstřelení úvodního gólu.

Tato branka nás uklidnila a i my jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ale v koncovce jsme zklamali. Bohužel jsme v 61. minutě udělali chybu, když Stankovič nedokázal přesně rozehrát a hosté zbytečně zahrávali rohový kop. Ten se jim podařil rozehrát perfektně na neobsazeného hráče, který hlavou vyrovnal. V 75. minutě rozhodčí vyloučil hostujícího kapitána za urážku našeho hráče. Přestože jsme posílili útok, tak se nám vůbec nedařila kombinace a soupeř bez problémů bránil. Po nerozhodném boji rozhodovaly penalty. Hosté byli stoprocentní, u nás neproměnil Trégr.

Hodnocení trenéra: Škoda, že jsme nepotvrdili vítězství z minulého kola, ale stále nás brzdí zranění hráčů. Remíza hodně mrzí. Hráči se snažili a bojovali až do konce, ale nedokázali se v závěrečné převaze gólově prosadit. Opět rozhodla naše zbytečná chyba v rozehrávce. Penalty jsou vždy loterie.

 

 

7. kolo, Velké Březno, 8. 10. 2016

FK Jiskra Velké Březno 2:4
FK Rumburk

 

Po nevydařeném minulém kole jsme zajížděli k soupeři, který zatím pouze jednou vyhrál. A opět s obavami, jelikož nás trápí velká marodka. K utkání musel nastoupit i Pavel Pilko, který ještě své zranění také úplně nevyléčil.

Úvod utkání se nám náramně vydařil. Už v 9. minutě jsme vedli o dvě branky, když se ujaly krásné střely Trégra a Pilka. Paradoxně nás tyto dvě branky ukolébaly a hráči si mysleli, že se jim nemůže nic stát. Domácí toho dokázali využít a naši lehkovážnou hru potrestali vyrovnáním na 2:2. Obě branky šly na vrub naší obrany. Zachránila nás 36. minuta, když domácí brankář udělal zbytečnou chybu. Dalekonosnou střelu Demetera vyrazil na břevno, míč od břevna ještě dopadl na jeho tělo a od zad se dostal za brankovou čáru. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Do druhého poločasu domácí vstoupili velmi dobře a naší obraně zatápěli. Ale s pomocí našeho brankáře jsme snahu domácích ustáli a začínali soupeře přehrávat. V 75. minutě o osudu utkání rozhodl únik Chlady, který byl v koncovce úspěšný. Po této brance jsme domácí hráče k ničemu nepustili, a dokonce jsme vstřelili ještě jednu branku, ale na pokyn asistenta rozhodčího nebyla uznána. Faul, ofsajd? V posledních deseti minutách jsme domácím míč nechali jen ojediněle a s přehledem utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme měli raketový vstup do utkání, ale opět jsme se nevyvarovali zcela zbytečných chyb v obraně – nedůraz, nesoustředěnost, lehkovážnost, prostě uspokojení. Po nevyužité šanci domácích hráčů hned na začátku druhého poločasu jsme již převzali iniciativu a vytvářeli jsme si i příležitosti. Bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme další branku. Závěr jsme zvládli a ukázali, že fotbal hrát umíme. Konečně jsme během celého zápasu působili jako jeden tým s touhou po vítězství a toho si cením doopravdy úplně nejvíc.

 

FK Rumburk, red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail