Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk má mistry České republiky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Judisté poměřují své síly, kromě klasických zápasů, i v předvádění takzvaných kat. Do těchto soutěží se mohou přihlásit pouze zkušení judisté, kteří dokáží předvést dokonale jednotlivé judistické chvaty v přesně daném pořadí. Správně provedená kata připomíná „tanec“ na tatami.

Není mnoho oddílů, které mají judisty, kteří se mohou postavit na start takovéto soutěže. V České republice se pořádají jen dvě soutěže v katách v roce, jednou je Mistrovství ČR judo KATA, které se letos konalo 25. 9. v Praze. Rumburský oddíl se věnuje nácviku kat již několik let a v minulosti dosáhl pěkných umístění. Jednoznačně nejlepším je první místo dvojice Ladislav Špaček a Alexandr Pešek v kategorii dospělých právě na letošním mistrovství České republiky v provedení katameno katy. Dvojice si zkusila tuto katu o týden dříve v Bratislavě na slovenském mistrovství, odkud si přivezla titul vicemistrů.

Úspěchy v seniorské kategorii inspirovaly i judisty mladší, a tak si svůj první start letos na takovéto mistrovské soutěži vyzkoušeli ve společné kategorii dorostu a starších žáků s provedením nageno katy Jakub Hamalčík a Patrik Šabo se ziskem stříbrné medaile a Vladimír Kolařík a Dominik Púdelka se ziskem bronzové medaile.

Dobrou vizitkou místního judistického oddílu je, když má ve svých řadách mistry České republiky. Oba jsou i aktivními trenéry. Jsme hrdí na jejich výkon a gratulujeme.

 

JV Judo Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail