Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská Lilie rozkvetla do krásy, velikosti a obdivu. Tak opět za rok

lilie

Alespoň podle slov účastníků letošního prvního ročníku etapového závodu v orientačním běhu, který pořádali jeho příznivci v Rumburku pod názvem „Rumburská LILIE“.

Podle vyjádření některých se jednalo o jednu z nejlepších akcí obdobného charakteru v letošním roce. Je potěšitelné, že se akce zúčastnili nejen přesvědčení nadšenci pro běhání s mapou a buzolou, ale i ti z Rumburku a okolí, kteří využili příležitosti získat první zkušenosti a rozhodně se v poli startujících neztratili, např. Novákovi z Rybniště, Matěj Jindřich z Varnsdorfu či Zdeněk Ringelhán a Matěj a Eliška Semerádovi z Rumburku. V jednom dni si tak vyzkoušeli kufrování v lese okolo Pstružného potoka, v zákoutích centra města či okolo Mandavy a na sídlišti V Podhájí.

Akce získala i mezinárodní charakter – závodů se zúčastnili přátelé z Polska a Německa. Pořadatele obzvláště potěšil i zájem představitelů města, kteří si v centru Rumburku sami zkusili nalézt jednu z umístěných kontrol.

A jak soutěžící v jednotlivých kategoriích dopadli?

V kategorii OPEN (jednotlivci) i přes drobné zaváhání ve třetí etapě celkově vyhrál Jiří Martan, startující za Liberec. Druhé a třetí místo obsadili, díky vyrovnaným výsledkům ve všech etapách, veteráni Peter Kudrass a Volker Ender ze Žitavy.

V nejprestižnější kategorii „rodina“ vyhrálo družstvo z Kamenického Šenova ve složení Jan a Matěj Hnízdilovi s Věrou Slezáčkovou. V nejmladší kategorii tříčlenných družstev DH40 zvítězilo družstvo z Polska ve složení Emilia Piecek, Jedrzej a Stanislaw Pachnikovi, v kategorii DH70 pak družstvo z Nového Boru ve složení Martin a Štěpán Waldhauserovi s Jakubem Veselým. V kategorii dospělých DH100 zvítězilo družstvo z Děčína ve složení David, Zuzana a Vladislav Nehasilovi, jako první mezi mladšími veterány kategorie DH130 skončilo družstvo z Turnova ve složení Filip a Matyáš Vamberovi se Zdeňkou Ferbasovou.

Nejvzdálenějším účastníkem byl Pavel Kříž ze Žďáru nad Sázavou, nejstarším závodníkem šestasedmdesátiletý Zdeněk Úlehla z Nového Boru a nejmladším čtyřletý Ondra Nedvídek z Rumburku, který s malou pomocí tatínka dokázal sám nalézt několik kontrol.

Je třeba poděkovat všem pořadatelům i sponzorům a popřát jim, ať LILII i nadále zalévají, aby mohla příští rok vykvést ještě do větší krásy a přinést tak potěšení co největšímu počtu účastníků.

Přátelé orientačního běhu zároveň zvou do svých řad všechny případné zájemce, kteří by si tento druh životní aktivity určené pro každý věk chtěli vyzkoušet. Bližší informace a kontakty poskytne Schrödingerův institut.

 

Tomáš Babický

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail