Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Benteleru proběhla úspěšná akce – týden zdraví

benteler-1

Poslední týden v září se vedení našeho největšího zaměstnavatele ve výběžku, společnosti Benteler, rozhodlo uspořádat akci, která byla pojmenována „týden zdraví“. V podniku, kde pracuje téměř tisíc osob v nepřetržitém provozu, bylo nabídnuto velké množství aktivit, které podporují život a zdraví člověka.

 

V první řadě je potřeba zmínit vyšetření z lékařských oborů. Během vyšetření očí, srdce, kůže, vnitřních orgánů ultrazvukem atd. bylo odhaleno několik nálezů, které vyžadují další odborné vyšetření a sledování. Díky specializovaným vyšetřením odborným zdravotnickým personálem si zaměstnanci mohli nechat změřit svou hladinu cukru, cholesterolu, tlaku a další. A díky tomu se lidé mohou zaměřit na řešení vznikajících komplikací.

Zaměstnanci si mohli individuálně pohovořit o svých problémech s odborníky, jako např. fyzioterapeuty, kteří se snažili odbourat špatné návyky v pracovním postoji, a to jak při manuální činnosti, tak i sedavé kancelářské práci.

Aby celá akce nebyla pouze a jenom o hledání již vzniklých problémů, tak pořádající organizace Rescue-servis nabídla se svými dodavateli i chutnou a zdravou stravu ve stylu raw. Jako malé zpestření „jiného“ stravování byla nachystána ukázka přípravy hmyzu předním českým entomofágem Davidem Švejnohou. Všichni zúčastnění si tak mohli pochutnat na cvrčcích na másle, kobylkách, švábech a zophobasech neboli velkých moučných červech. Během velmi poutavé přípravy se většina posluchačů s chutí pustila do všech nabídnutých pochutin bílkovinové stravy. Ke spláchnutí končetin hmyzu posloužily stoprocentní mošty vyráběné v nedalekém okolí, v Lažanech.

V několika kurzech se mohli účastníci dozvědět o první pomoci při dopravních nehodách, jak pomoci dětem v akutních případech ohrožení zdraví a ostatních závažných případech ohrožující lidský život. Interaktivní školení se týkalo i ukázky práce profesionálních hasičů a jejich boje s ohněm.

Jako jeden z nejsnazších způsobů zvyšování fyzické kondice byl zařazen do aktivit běh. Díky instruktorovi a několikanásobnému účastníku maratonů Milanu Roudnickému se zaměstnanci několikrát vydali posílit svůj kardiovaskulární systém. Vytrvalci v posledním dni obdrželi dárkové poukazy na nákup v našem specializovaném obchodě nejen na běhání, v rumburském Rina sportu. Plně využitý byl i masérský koutek, který byl velkou odměnou pro všechny účastníky. Díky přímému kontaktu se podařilo navázat vztahy s lékaři v našem výběžku, kteří jsou ochotni pomáhat i nad rámec své pracovní doby. Velmi oceňovaná byla prezentace výrobků a služeb místního prodejce brýlí a optiky 4square optik.

Není pochyb o tom, že vedení společnosti Benteler si cenní zdraví svých zaměstnanců a i v nelehkých podmínkách závodu se snaží udělat maximum a nad rámec svých povinností. Na celém projektu se podílelo padesát šest osob a několik významných dodavatelů, jako varnsdorfská nemocnice, Neurologie s.r.o. v Jiřetíně pod Jedlovou a Rina sport. Děkujeme, že pomáháte zlepšit životy a zdraví pracujících lidí ve Šluknovském výběžku.

 

za Rescue-servis Jaroslav Hocko

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail