Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na adventní koncert pro dobrou věc přijede i sbor ze Spojených států

Humanitární organizace ADRA ve spolupráci se sborem církve Adventistů s.d. v Rumburku vás srdečně zve na adventní koncert „Pomáhat může každý“, který se koná 17. 12. 2016 od 18.00 hod. v aule rumburského gymnázia. Hosty jsou gospelová skupina z Adrews university v USA, gymnaziální pěvecký sbor N.T.C., zpěvačka Jozefína Eichlerová a komorní soubor „Laudes“.

Součástí koncertu je veřejná sbírka na jeden z mnoha projektů Nadace ADRA: „Sami můžeme vykonat jen málo, společně můžeme vykonat tak mnoho,“ říká Helen Keller. Jedná se o finanční podporu Jasmínky Tomkové. Sedmi a půl letá Jasmínka z Brna zažila v lednu 2014 spolu se svou sestrou Anežkou těžkou autonehodu, kdy byly nezaviněně poraženy bezohledným řidičem. Anežka se z úrazu dostala, ale Jasmínka zůstala téměř nepohyblivá a slovně nekomunikující. Neobejde se bez neustálé čtyřiadvacetihodinové péče v domácím prostředí, jež zahrnuje oblékání, přebalování, polohování, krmení speciální stravou, využívání rehabilitačních a stimulačních pomůcek, rozvoj emoční i intelektuální stránky, aj. Jasmínka absolvuje různé terapie, logopedii a navštěvuje speciální třídu základní a mateřské školy. I když ji čeká ještě dlouhá cesta, po maličkých krůčcích se její stav přece jen zlepšuje. Nadace ADRA přispěla více než 80 tis. Kč na doplatek na schodišťovou plošinu a zvedací koupelnový systém, nyní shromažďujeme finanční prostředky na potřebné bezbariérové úpravy bytu. Děkujeme, že nám budete v této snaze nápomocni.

Nakládání s prostředky podléhá každoroční kontrole Magistrátu hlavního města Prahy. Číslo účtu 57333375/0300, variabilní symbol 223.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail