Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Florbalistky ze Šluknovska bojovaly v Mostě

V sobotu 22. 10. nově vzniklé florbalové družstvo FBC Šluknovsko odehrálo ve třetím kole druhé ligy dorostenek další utkání. Přesněji šluknovsko-českolipské dorostenky odehrály dvě utkání na umělém povrchu v hale v Mostě. Šlo o souboj s týmy ze spodní částí tabulky, jelikož si to českolipské dorostenky rozdaly s Litvínovem, který byl do té doby posledním týmem tabulky, a s Mostem, který svými výkony také do té doby nijak nepřesvědčil.

SK Bivojky Litvínov 6:5
FBC Šluknovsko Č. Lípa

První zápas dorostenky odehrály s týmem, který do té doby ještě nevyhrál. Šluknovsko bylo tedy v tomto zápase mírným favoritem. Litvínovské dorostenky nicméně překvapily připraveností na tento zápas a svými výkony stačily českolipským dorostenkám jak kondičně a technicky, tak i gólově. Na šluknovském celku se projevila mírná frustrace z průběhu utkání a poznamenalo jej také zranění kolena brankářky Vaňkové, která přesto celý zápas dochytala. Druhá třetina skončila vyrovnaně 3:3. Ve třetí třetině oba celky přidaly po gólu a ještě do osmé minuty třetí třetiny bylo skóre vyrovnané. Bohužel právě v osmé minutě padly do branky Vaňkové dva rychlé góly, které utkání rozhodly ve prospěch litvínovských dorostenek. Výsledek zápasu nezvrátil ani odvážný trenérský tah, kdy českolipské hráčky dokázaly v šesti dotlačit míček do branky protivníka. Skóre tedy jen upravily na konečných 6:5 pro Litvínov.

FBC Šluknovsko Č. Lípa 2:5
FBK Wings Most

Druhým zápasem byl zápas proti nevyzpytatelným dorostenkám z Mostu, které v předchozím zápase dokázaly porazit právě Litvínov, se kterým šluknovsko-českolipský celek padl. Do utkání tedy hráčky nastupovaly v opačné roli než při prvním utkání proti Litvínovu. Favorizovaný Most nicméně v první třetině přehrály 2:1. Utkání se tak vyvíjelo lépe pro dorostenky ze Šluknovska. Utkání ovšem ovlivnilo zranění brankářky Vaňkové, které se v průběhu utkání zhoršovalo. Na konci druhé třetiny již nebyla schopná v utkání pokračovat, a tak tým musel řešit nejen vývoj utkání, který se po druhé třetině otočil v neprospěch českolipského týmu, ale také to, kdo půjde hájit post brankářky místo Vaňkové. Jelikož tým neměl k dispozici druhou brankářku, musela do brány hráčka z pole. Odvážnou se stala Veronika Rákosníková, která dochytala druhou a třetí třetinu. Za svůj výkon se nemusela stydět, jelikož i přes nezvyklou situaci, která ji dohnala do branky, pustila za svá záda jen jediný míček. I přesto šluknovský celek prohrál v poměru 2:5.

Sestava: K. Vaňková – A. Nguyenová, N. Medášová, K. Hanzelínová, L. Ševčíková, J. Drábková, C. M. Houdková, T. Kašperová, B. Hluštíková, K. Sedláčková, V. Rákosníková, Tran Phuong Thanh

 

Štěpán Slaný

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail