Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hrálo se, zpívalo a oslavovalo. Všechno kvůli sedmdesátým narozeninám Základní umělecké školy Rumburk

koncert

V úterý 22. 11. se v aule rumburského gymnázia konal slavnostní koncert k sedmdesátému výročí založení Základní umělecké školy Rumburk. Tento úvodní koncert přilákal opravdu velké množství návštěvníků a milovníků umění, jelikož naplánovaný program byl velmi pestrý. Obsahoval pěvecká vystoupení, k poslechu zahrál dechový orchestr, houslový soubor, kytarové seskupení a mnoho dalších. Bylo vidno, že se všichni na svá vystoupení pečlivě připravovali a lásku k hudbě v sobě nezapřeli.

Po průvodním slově ředitele umělecké školy Pavla Kacafírka promluvil k zaplněné aule i starosta Jaroslav Sykáček. Večer plný hudby a zpěvu odstartoval orchestr, který do svých řad přizval právě několik vybraných studentů místní „zušky“.

Každoročně škola pořádá desítky koncertů a vystoupení jednotlivých žáků a školních souborů. Do mnohých z nich se zapojují i samotní učitelé, aby svým aktivním přístupem motivovali a podpořili své žáky. Vedle vzdělávání tak škola přispívá i ke smysluplně strávenému času dětí, kultivuje osobnost, učí žáky vystupovat na veřejnosti a kriticky pohlížet na umění.

Oslavami výročí škola navázala na svou dlouholetou činnost a připomněla všem přítomným významné osobnosti a umělce, kteří v ZUŠ působili a byli přínosem pro kulturu nejen v Rumburku, ale i v jeho širším okolí. Po dvouhodinovém koncertu byl přichystán ještě raut.

Do budoucna přejeme škole mnoho úspěchů a nespočet šikovných a talentovaných studentů.

 

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail