Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Moderní gymnastky znovu závodí

gymnastky

Podzimní závodní sezóna moderních gymnastek, jíž vévodí společné skladby s náčiním i bez, vrcholí. Také oddíl TJ MG Rumburk se na ni letos důkladně nachystal. Přípravu nastartovalo týdenní srpnové soustředění v Krásné Lípě a sezónu pak rumburské gymnastky zahájily závodem „Podzimní dráček“, který náš oddíl letos pořádal již popáté. Zúčastnilo se jej na patnáct oddílů (dvě stě dvacet závodnic) nejen ze severočeské oblasti, ale též některé pražské oddíly. Závod proběhl v tradičně příjemné sportovní atmosféře a naše společná skladba s kuželi v kategorii Juniorek (S. Bachmanová, N. Budíčková, R. Tomančáková, C. Sieberová a A. Čížková) skončila na druhém místě. Očekávaný výsledek získala též sestava v kategorii „Naděje nejmladší“ – bez náčiní (M. Kontárová, V. Nováková, K. Sieberová, Š. Semerádová a K. Kebortová), stejně jako dvojice s kuželi (V. Sýkorová a A. Tomančáková).

Poprvé v historii letos pořádal rumburský oddíl moderní gymnastiky také oblastní přebor ve společných skladbách. Proběhl v sobotu 12. 11. v hale Sportlife centra Rumburk. Tento závod je povinný pro všechny oddíly severočeské oblasti a bojuje se zde o postup na MČR ve společných skladbách. Finále, které letos hostil 26. 11. oddíl SK MG Chodov Praha, se zúčastnila i naše děvčata v kategorii Juniorek a obsadila krásné deváté místo v silné konkurenci pražských a brněnských oddílů.

Rádi bychom tímto poděkovali firmě Sportlife centrum Rumburk za možnost zrealizovat v prostorách sportovní haly oba náročné závody, ale také všem příznivcům moderní gymnastiky, kteří na závody přišli podpořit náš oddíl a tento krásný sport. Další poděkování patří navíc všem, kteří se podíleli na organizaci a úspěšném průběhu obou závodů. Zvláštní poděkování patří ještě Městu Rumburk, které závody pořádané TJ, oddílem MG Rumburk finančně podporuje již několikátým rokem.

 

trenérky oddílu MG

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail