Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zakončená série – 8. kolo Šluknovské ligy minivolejbalu

minivolejbal

Poslední kolo ze série turnajů Šluknovské ligy proběhlo opět v tělocvičně v Mikulášovicích. I přesto, že nám na tento turnaj nedorazilo z důvodu dovolené středisko z Varnsdorfu od J. Němečkové, byla opět tělocvična jako malé mraveniště.

Připravili jsme pět hřišť pro čtyři kategorie (žlutá, oranžová, červená a modrá barva minivolejbalu). Protože nám do modré barvy stále výkonnostně dorůstají děti, je tato barva nejvíce obsazena, proto jsme ji od začátku turnaje rozehráli na dvou hřištích. Celkem se zúčastnilo padesát tři dětí, a to v modré barvě dvanáct družstev, v červené šest družstev, v oranžové osm družstev a ve žluté pouze čtyři družstva, a proto jsme ty nejmenší nechali hrát ve skupině dvoukolově. I tak byl turnaj náročný jak pro pořadatele, tak pro rozhodčí, ale dětem se velmi líbil.

Na organizaci se podíleli čtyři tutoři ze střediska Rumburk, ale také nám pomáhali rodiče. Celkem se tedy o děti postaralo deset dospělých jako pedagogický dozor (trenéři a rodiče). Nejmladší hráčkou série turnajů Šluknovské ligy byla Valérie Jindřichová, která brzy oslaví teprve čtvrté narozeniny.

Po osmi odehraných kolech Šluknovské ligy minivolejbalu můžeme říci, že výkonnost u dětí stále stoupá a neustále přibývají noví členové. V příštím roce budeme možná muset nafouknout tělocvičny, což nás těší. Děti jsou z tréninků a turnajů nadšené, je vidět, že trenéři dělají svou práci dobře.

Posledním kolem ŠLM volejbalové akademii turnaje nekončí, v plánu jsou další akce, jako např. májové turnaje, turnaj o „Šenovský dort“, plážový turnaj a mnoho dalších.

 

Volejbalová akademie Šluknovska Schrödingerova institutu

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail