Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

 K nahlášenému výbuchu v garáži v Rumburku vyjely tři hasičské jednotky, z vrat šlehaly několikametrové plameny

5. 12. 2016 | 19.11 hod. | Rumburk

Jedenáct minut po devatenácté hodině v pondělí 5. prosince 2016 byl na tísňovou linku ohlášen výbuch v garáži na ulici Jiříkovská v Rumburku, začal se z ní valit černý kouř. Oznamovatel uvedl, že se uvnitř možná nachází osoba. Operační středisko na místo vyslalo hasiče z Rumburku, Šluknova a Jiříkova. V době příjezdu místní jednotky šlehaly plameny několik metrů vysoko. Hasiči zahájili zásah několika vodními proudy, na hašení vnitřních prostorů byla nasazena také pěna. Pomocí termokamery hasiči kontrolovali okolní garáže, stejně tak půdní prostory objektu. Průzkum velké garáže naštěstí nepotvrdil, že by se v ní někdo nacházel. Došlo tak pouze k materiálním škodám. Příčinou požáru bylo pravděpodobně používání topidla na pevná paliva v garáži, kde byly skladovány hořlavé kapaliny. Škoda byla předběžně odhadnuta na devět set tisíc korun.

 V Plynární ulici spadl strom

1. 12. 2016 | 19.17 hod. | Rumburk

Po devatenácté hodině vyjela jednotka ke spadlému stromu v Plynární ulici, za pomoci motorové pily provedla rozřezání a se strážníky městské policie odstranila strom mimo vozovku.

 Pět jednotek zasahovalo u požáru rodinného domu s garáží v Dolních Křečanech

30. 11. 2016 | 18.42 hod. | Rumburk

Pět jednotek vyjelo k požáru garáže v ulici Souběžná v Dolních Křečanech. Požár zasáhl také část rodinného domu a půdní prostor. Z domu bylo vyneseno několik propanbutanových lahví. Na likvidaci bylo nasazeno několik vodních proudů, do střechy musel být vytvořen odvětrávací otvor a byla nasazena přetlaková ventilace. Hasiči zasahovali v dýchací technice, skrytá ohniska byla vyhledávána pomocí termokamery. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šluknova a Varnsdorfu a dobrovolné jednotky z Rumburku, Jiříkova a Krásné Lípy.

 Požár sazí v komíně

13. 11. 2016 | 20.12 hod. | Rumburk

Krátce po osmé hodině vyjela jednotka do Hálkovy ulice k požáru sazí v komíně, v době příjezdu jednotky šlehaly z komína třiceticentimetrové plameny. Za pomoci termokamery byla provedena kontrola komínového tělesa, to nenasvědčovalo žádnému poškození a úniku požáru mimo komínové těleso. Za pomoci automobilového žebříku bylo provedeno stržení hořících sazí pískem, poté byl komín dočištěn růžicí.

 Moc nechybělo

a skončil na kolejích

6. 11. 2016 | 9.14 hod. | Rumburk

Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě na železničním mostě v ulici 2. polské armády, kde řidič osobního vozidla prorazil zábradlí a málem spadl z mostu na koleje. Jednotka provedla zajištění vozidla, odpojení baterie a asanaci uniklých provozních náplní. Díra v zábradlí byla pracovníky města provizorně zapáskována a zadělána mobilní zábranou.

 

www.pozary.cz
www.hasicirumburk.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail