Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mikulášská nadílka na Lužickém náměstí potěšila spoustu dětí

cert

V pondělí 5. 12. proběhla na Lužickém náměstí již devatenáctá veřejná Mikulášská nadílka. I přesto, že bylo po celý den mrazivé počasí, se rodiče s dětmi sešli v hojném počtu. Koňské spřežení s Mikulášem, anděly a čerty vyjelo ve čtyři hodiny od nádraží a pokračovalo třídou 9. května až na Lužické náměstí. Tam už byl na pódiu připraven pěvecký sbor Zpěváček ze Základní školy Vojtěcha Kováře, který zazpíval například Tři oříšky pro Popelku. Všechny přítomné uvítala ředitelka Domu dětí a mládeže Helena Švábová, poté řekli pár slov i představitelé města a Mikuláš mohl začít se svými pomocníky rozdávat dětem za vánoční básničku nebo písničku balíček se sladkými pamlsky. Návštěvníci se mohli posilnit u stánku s občerstvením, u toho dalšího si děti zase ozdobily svůj vlastní perníček.

Mikuláš je jakousi přípravou na Vánoce, kdy se nerozdávají příliš hodnotné a trvalé dary, ale spíše sladkosti, ovoce nebo malé dárky pro štěstí. Čerti se obvykle starají o symbolické trestání

a strašení zlobivých dětí, které mohou v balíčku najít třeba uhlí a brambory. Anděl je ze všech společníků nejmodernější verzí. Nicméně všichni se na vás těší opět za rok, takže děti, koukejte poslouchat své rodiče a nezlobte!

Na závěr vyslovujeme za celý kolektiv Domu dětí a mládeže v Rumburku velké poděkování všem, kteří přispěli finančním či věcným darem na nákup sladkostí do mikulášských balíčků, kterých bylo letos celkem osm set. Podrobný výpis všech sponzorů naleznete na www.ddmrumburk.cz.

 

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail