Rumburským plavcům se daří, ze závodů přivážejí i ty nejcennější medaile

Tištěné noviny 02/2017 | 21. 3. 2017 | Nezařazené

plavci

Účastí na dvou vrcholných závodech zakončili rumburští plavci závodní sezónu roku 2016, když se hned čtyři plavkyně probojovaly na letní i zimní Mistrovství a Pohár České republiky. Navíc z oblastních závodů severních Čech pravidelně vozí i ty nejcennější medaile.

Největších úspěchů pravidelně dosahují Valerie Barcalová, která pro Rumburk na posledních oblastních přeborech v Chomutově každý svůj start proměnila v medaili, na krk si tak pověsila jedno zlato, dvě stříbra a dva bronzy. Tři medaile si v chomutovském bazénu, stříbro a dva bronzy, vyplavala i Jessika Suchomanová.

Pozadu za nimi nezůstaly ani jejich mladší kolegyně Markéta Haaseová a Barbora Mänzelová, které na stejné závody odjely do Litoměřic. Markétka si tam vyplavala zlato a dvě stříbra, Barborka si sice na své velké medaile ještě musí počkat, ale s každým svým startem se probojovala mezi desítku nejlepších.

Všechny jmenované se svými výkony kvalifikovaly na Mistrovství a Pohár České republiky, kde rozhodně ostudu Rumburku ani plaveckému oddílu neudělaly. Valerie Barcalová i Markéta Haaseová se se všemi svými šesti starty umístily mezi deseti nejlepšími, desetiletá Barunka Mänzelová na vrcholných soutěžích teprve získává zkušenosti, přesto se dokáže umisťovat mezi prvními patnácti a Jessika si letos vybrala svůj pohár smůly, když si před vrcholem sezóny zlomila ruku.

Nyní si jen můžeme přát, aby to rumburským plavcům i v letošním roce plavalo stejně dobře, nebo dokonce ještě lépe. Svá želízka ve svých řadách mají.

 

Šárka Pešková

 

 

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2017/03/21/rumburskym-plavcum-se-dari-ze-zavodu-privazeji-i-ty-nejcennejsi-medaile/