Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2016

Soutěž nejen pro společensky odpovědné firmy

„Tato soutěž oceňuje nejen firmy, ale také upozorňuje na fakt, že zaměstnat člověka se znevýhodněním je něco samozřejmého, co může udělat každý zaměstnavatel, každý manažer,“ říká Eva Dvořáková z Agentury Pondělí, z.s.

Dne 3. 11. 2016 proběhlo na Krajském úřadě Ústeckého kraje slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel 2016 & Kolega 2016.

Jednalo se o již sedmý ročník soutěže, která probíhá v pěti krajích. Záštitu v letošním roce převzala Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí. V Ústeckém kraji probíhala soutěž pod záštitou radního Krajského úřadu Ústeckého kraje Martina Kliky a ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje.

Agentura Pondělí každý rok do soutěže Stejná šance nominuje několik firem, s kterými dlouhodobě spolupracuje.

Do krajského kola bylo přijato sedmdesát tři nominací pro třicet dva firem v kategorii Zaměstnavatel 2016. Vítězem letošního ročníku se stala firma paní Beatrice Žítkové – Cukrárna Sluníčko z Varnsdorfu a její zaměstnankyně slečna Sabina se zároveň umístila na prvním místě v kategorii Kolega 2016, což dost vypovídá o přístupu firmy a také o dobrém přijetí slečny Sabiny do kolektivu.

Na výzvu „Nominujte svého kolegu!“ zareagovalo sedmdesát devět nominací ve prospěch jednadvaceti osob.

Mezi top desítkou se umístila firma Lukram z Horního Podluží a na desátém místě v kategorii Kolega 2016 se umístil Petr Makovec, který pracuje v hotelu Beseda v Krásné Lípě.

Pořadatelem soutěže v Ústeckém kraji byla Agentura Osmý den, o.p.s., která působí v oblasti pomoci lidem se zdravotním znevýhodněním.

 

Eva Dvořáková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail