Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turnajové zápolení fanklubů nejlépe zvládli pražští Bohemians 1905

V sobotu 7. 1. se na palubovce sportovní haly ve Varnsdorfu předvedli fandové našich šesti prvoligových celků v dresech svých vzorů, zbožňovaných i mnohokrát proklínaných, aby sobě i četným příznivcům dokázali, že fotbalu holdují nejen u televizorů nebo v ochozech stadionů, ale dokáží to také na hřišti. Proto rumburská pobočka Fanclubu Sparty Praha pro ně znovu uspořádala halový fotbalový turnaj.

Mnozí si patrně položí otázku, proč rumburská organizace pořádá takovou akci ve varnsdorfské hale. Hlavním důvodem je, že finanční požadavky na pronájem v jediné rumburské hale byly nad možnosti pořadatele. Přijatelné podmínky pak nabídl Varnsdorf, jehož sportovní hala je mimochodem pro sportovce i diváky mnohem komfortnější. Proto tedy ten azyl ve Varnsdorfu. Pořadatel prostě neměl jinou volbu, i když jej to velmi mrzelo, už s ohledem na diváky, kterých se letos sešel nebývale značný počet.

Ale vraťme se ke sportovní stránce letošního ročníku. Původně bylo přihlášeno účastníků sedm, avšak obhájce loňského triumfu Dukla Praha se bohužel omluvil. Loni druzí Bohemians 1905 se chopili nabídnuté šance a, jak se říká, „bez ztráty kytičky“ turnaj suverénně vyhráli. Ovšem uznání patří všem hráčům za předvedený výkon i jejich příznivcům za výbornou kulisu, kterou jim vytvořili. Všichni společně, hráči i diváci, ukázali, proč je u nás fotbal stále populární a také, že tato hra má své magické kouzlo, které je přitahuje navzdory negativním jevům, které ji v posledních letech provázejí.

Kromě toho byli již tradičně vyhlášeni a odměněni nejlepší jednotlivci. Nejlepším hráčem se stala Denisa Dražanová z FK Teplice, nejlepším brankářem byl vyhlášen slávista Josef Šolín a ocenění pro střelce turnaje si odváží člen vítězného družstva Jakub Falta za šest branek, jimiž zatížil konta soupeřů. Zvláštní cenu pořadatele pro nejstaršího hráče obdržel Roman Bačkovský (Sparta).

Přípravy a organizace turnaje se jako obvykle se ctí zhostila rumburská pobočka Fanclubu Sparty, zejména manželé Šípkovi, jimž nezištně pomáhali mnozí další – a to bez ohledu na klubovou příslušnost. Na úspěchu akce se podíleli také pracovníci sportovní haly, v níž se konala. Ceny na turnaj věnovalo ústředí Fanclubu Sparty Praha, město Varnsdorf věnovalo aspoň drobné upomínkové předměty.

 

Josef Englic

 

Konečné pořadí:

1. Bohemians 1905 15 b.

2. FC Slovan Liberec 12 b.

3. AC Sparta Praha 9 b.

4. FK Teplice 6 b.

5. SK Slavia Praha 3 b.

6. 1. FC Příbram 0 b.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail