Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Události, které má v šetření Policie České republiky

Šli na něj s baseballkou

Rumburk

Rumburští policisté od poloviny září loňského roku pracují na případu napadeného bagristy na cyklostezce v Rybništi, který byl 14. 9. 2016 v odpoledních hodinách s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Při práci byl sportovní pálkou napaden útočníky, kteří poničili také pracovní stroj a odcizili dva mobilní telefony. V průběhu prověřované události bylo ohledáno místo činu, přizván soudní znalec z oboru kriminalistiky a provedeny další úkony, které policisty přiměly k zahájení trestního stíhání pěti osob ve věku od třiceti osmi do čtyřiceti osmi let pro zločin těžkého ublížení na zdraví, přečiny krádeže, poškození cizí věci a vydírání, za což některým z nich hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Zmizelo čerpadlo

Rumburk

Rumburští policisté čelí od loňského osmadvacátého prosince oznámení obyvatele rodinného domku ve Starých Křečanech. V současné chvíli se shání po ponorném čerpadle značky Power Force, které bylo umístěno ve studánce na zahradě u domu. Naposledy jej zahlédl ve studánce třicátého listopadu loňského roku. Jeho hodnotu stanovil na patnáct set korun. Nepříjemnou událost policisté prověřují s ohledem na přečin krádeže a porušování domovní svobody.

Shání se po pile

Velký Šenov

Policisté z Velkého Šenova šetří obdobný případ z Mikulášovic. Ze stodoly zdejší nemovitosti v noci z dvanáctého na třináctého prosince zmizela řetězová motorová pila značky Makita. Majitel si jí cení na pět a půl tisíce korun. Prosincové oznámení policisté prověřují s ohledem na možný přečin krádeže a porušování domovní svobody.

Obchodník s psaníčky

Šluknov

Rumburští policisté zahájili čtyřiadvacátého prosince loňského roku trestní stíhání sedmatřicetiletého muže ze Šluknovského výběžku. Zájemcům, kteří se na něj od předloňského prosince do loňského června obraceli, měl prodávat psaníčka drogy zvané pervitin. Místní strážci zákona vyšetřují odhalené informace s ohledem na přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

pčr

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail