Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zdrávka rozdávala radost v adventním čase

studenti_seniori

Adventní čas je doba rozjímání, dobročinnosti a radostného očekávání příchodu vánočních svátků. Nejedná se pouze o kupování vánočních dárků, pečení cukroví, úklid a výzdobu domovů, ale i zpříjemnění tohoto času pořádáním akcí pro nemocné děti v Lužické nemocnici v Rumburku a pro seniory ve Šluknově a Krásné Lípě.

Pravidelně každý rok se na dětské oddělení v nemocnici v Rumburku dostaví partička pohádkových postav – čerti, andělé a Mikuláš. Loni se 5. 12. převlékly do působivých obleků žákyně prvního ročníku, obor zdravotnický asistent, Eliška Capoušková, Katka Richtrová, Týna Soldátová, Anička Třísková a Bára Pavlousková. Za přednášení a zpívání písniček děti dostaly ovocnou nadílku, kterou jsme pro ně získaly sponzorským darem od paní Kratochvílové a pana Adámka – Ovoce a zelenina. Drobné sladkosti pro děti nakoupila třída 1. ZA.

Další pravidelnou akcí je pořádání vánoční akademie pro seniory ve Šluknově a v Krásné Lípě. V dnes již loňském roce akce proběhly ve dnech 12. a 16. 12. Žáci si pro klienty připravili pásmo vánočních koled, které doplnili vánočními pranostikami a obrázky. Zpěv byl doprovázen hrou na flétny a kytary. Po skončení akademie dívky a chlapci předali lidem vlastnoručně zhotovená přáníčka a ručně háčkované vločky. Ty nám pro klienty uháčkovala paní Ondřejová, babička žákyně Lenky Ondřejové. Klientům se besídka velmi líbila, někteří lidé se žáky zpívali. Akademie se neobešla bez slz dojetí. Adventní nálada se umocnila, když se žáci posadili ke klientům, popíjeli s nimi čaj, kávu, ochutnali cukroví a pohovořili s lidmi, to vše za znění vánočních koled. V Krásné Lípě probíhala akademie ve stejném duchu jako ve Šluknově. Žáci také rozdali vlastnoručně vyrobená přáníčka a každému klientovi předali vánoční zvoneček.

Děkujeme Městskému úřadu v Rumburku a SRPŠ při SZdŠ – OA za finanční příspěvek, který jsme použili ke koupi drobných dárečků pro seniory a na vylepšení obleků pohádkových postaviček.

 

Jitka Čapíková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail