Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ze života Domova pro seniory Krásná Lípa

Nastal nejkrásnější měsíc v roce – prosinec, a tak se všichni zaměstnanci snažili co nejvíce zpříjemnit tento předvánoční čas obyvatelům našeho domova. A to nejen pěknou vánoční výzdobou, ale především atmosférou, která k tomuto času neodmyslitelně patří. Pekli jsme cukroví, vyprávěli si o vánočních zvycích a tradicích, poslouchali koledy, nebo si pouštěli oblíbené filmové pohádky, jako je Popelka či Pyšná princezna.

Každý týden se u nás pořádaly adventní koncerty, na které se naši obyvatelé vždy moc těší. Jako první k nám přijely děti z Dětského domova Lipová, které si připravily hezké pásmo vánočních koled, básniček i taneční vystoupení. Na závěr všechny přítomné obdarovaly vlastnoručně vyrobenými přáníčky.

S mikulášskou nadílkou k nám přišly v hezkých převlecích studentky Střední odborné školy Šluknov. Obcházely všechny naše uživatele a obdarovávaly je balíčkem se sladkostmi. Kdo chtěl, měl možnost se s nimi na památku vyfotografovat.

Od Domova bez hranic Rumburk jsme přijali pozvání na Mikulášskou zábavu. Ta se konala v Restauraci u Pytláka v Lipové. Zábava se všem velmi líbila a domů si všichni odnesli hezký kulturní zážitek.

Druhý adventní koncert zazněl v podání studentů ze Střední odborné školy Šluknov, které hrou na kytaru i zpěvem doprovázel pan Anděl. Právem byli odměněni velkým potleskem za nádherně zazpívané vánoční písně.

Krásnou atmosféru utvořil svým vystoupením i místní folklorní soubor Lužičan. Našim uživatelům přišli třetí adventní neděli zahrát a zazpívat ty nejznámější vánoční koledy.

I tento rok k nám přijeli žáci ze Speciální základní školy a Praktické školy Rumburk. Za doprovodu tahací harmoniky a kláves nám zazpívali krásné vánoční písně, přednesli několik básniček a měli připravené i taneční vystoupení. Dojemným zakončením byla jimi rozdávaná přáníčka.

Pěkným zážitkem pro nás bylo i vystoupení studentek ze Střední zdravotnické školy Rumburk. Vyprávěly o tradicích, které české Vánoce provázejí a zazpívané koledy v jejich podání rozechvěly nejedno srdce našich seniorů.

Na poslední adventní koncert k nám zavítaly malé dětičky z Mateřské školy Motýlek. Dětské hlásky a jejich vánoční koledy vyloudily úsměvy na našich tvářích a byly pohlazením po duši.

V tomto měsíci jsme také uspořádali oslavu pro naši uživatelku paní Jiřinu Markovou, která oslavila své šestadevadesáté narozeniny. Kromě zástupců Domova pro seniory, města Krásná Lípa a Krajského úřadu jí přišli popřát i přátelé z Domova. Paní Marková obdržela krásný dort, spoustu nádherných květin a dárkových balíčků. Celá oslava proběhla v příjemné atmosféře.

Rok 2016 jsme společně zakončili tradiční Silvestrovskou zábavou. Zazpívat a zahrát nám přijeli naši známí hudebníci z Mikulášovic – pánové Hádek a Matějka. Pro naše uživatele jsme měli přichystané překvapení, konkrétně tombolu, kde vyhrávalo každé vylosované číslo. S hřejivým pocitem jsme pozorovali, jak se jim naše drobné dárky líbí.

Velmi děkujeme dodavatelům, kteří nám sponzorsky zajistili občerstvení na adventní koncerty a Silvestrovskou zábavu: Velmar s.r.o., Alimpex Food a.s., Zelenina Batlička s.r.o. a Varnsdorfské uzeniny s.r.o. Všem přejeme šťastný nový rok 2017.

 

kolektiv DPS Krásná Lípa

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail