Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Je leden a padá sníh, světe, div se

snih

Nový rok si pro nás přichystal, očividně k překvapení všech, pořádnou sněhovou nadílku. Je sice pravda, že poslední zimy, co se týče sněhu, nebyly nic moc. Holt se může stát, že ho jednou napadne víc než obvykle, a to je právě případ roku 2017. Buďme rádi, že žijeme v moderní době a města mají k dispozici profesionální techniku. Období třeskutých mrazů je sice pro pracovníky fyzicky i psychicky náročné, pro města i finančně, ale pořád zvládnutelné.

Zatímco děti se radují, staví sněhuláky, chodí sáňkovat, bobovat, lyžovat, kouličkují se, staví bunkry a tak dále, tak pracovníkům, kteří mají odklízení sněhu na starosti, spíš přívaly sněhu dělají vrásky na čele. Jsou nuceni pracovat ve dne v noci, abychom jako chodci i řidiči byli spokojeni a nebáli se vytáhnout paty z tepla domova. Přesto se pokaždé najde někdo, kdo bude neustále jen kritizovat. A rumburská facebooková skupina se zdála být ideálním prostředkem. Během uplynulých dnů se zahltila všemožnými příspěvky týkající se sněhu a úklidu s ním spojeným. Úklid komunikací a chodníků probíhá podle schváleného plánu zimní údržby. Do města byla povolána těžká technika – velké i malé traktory, multikára, sypač, nakladač a také pracovníci VPP, kteří mají na starosti přechody pro chodce, schody, lávky či jinak úzká místa.

Spoluobčanům, kteří přiložili ruku k dílu a odklidili si před svým domem, patří poděkování. Dále bychom měli zatleskat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem postarali o snadnější průjezd i průchod městem. Zvláště pak referentovi Městského úřadu Rumburk Jiřímu Tillnerovi, který byl po celou dobu k zastižení na telefonu, e-mailu, poctivě odpovídal na komentáře a zároveň řešil konkrétní problémy a stížnosti lidí.

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail