Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lyžařský výcvik v pohádkových kulisách

lyzak

Bohatá sněhová nadílka a slunečné počasí vytvořily v půli ledna báječnou kulisu pro lyžařský kurz, který Gymnázium Rumburk každoročně pořádá pro studenty prvních ročníků a kvinty. Ze zasněženého Rumburku se vydali do tradičního místa konání – horské chaty Portášky nacházející se na vršku sjezdových tratí v krkonošské Velké Úpě. Když více než šedesát účastníků usedalo v chladném nedělním ránu do přistavených autobusů, bylo jasné, že letošní rok se o to, zda budou mít na čem lyžovat, obávat nemusí.

Celý týden se zde většina z nich věnovala zdokonalení svých lyžařských a snowboardových dovedností pod vedením tělocvikářů i dalších zkušených instruktorů. Ti, kteří se na pohyb na nakloněném svahu po klouzajících prknech necítili, si pak užívali krásy nejvyšších českých hor při pěších túrách v okolí Velké Úpy a Pece pod Sněžkou.

Ve středu se všichni žáci (jezdci i pěšci) vydali za nádherného slunečného počasí zdolat metu nejvyšší – Sněžku. Vzduch byl sice mrazivý, ale svítící slunce a blankytně modrá obloha slibovaly, že výlet bude jedinečným zážitkem. Již cesta k úpatí této naší nejvyšší hory nabízela krásné výhledy a odlesky slunce od zářícího sněhu někdy až oslepovaly zrak. Na dobytí samotného vrcholu sice zbyly síly jen části účastníků, ale ti svého rozhodnutí vydrápat se až ke kapli sv. Vavřince jistě nelitovali. Sněžka a Krkonoše se jim totiž předvedly v celé své kráse a v závěrečném hodnocení studentů se pak tento výlet zcela po právu objevoval mezi nejlepšími zážitky z celé akce.

(rrn)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail