Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Novou ředitelkou Domu kultury Střelnice Rumburk je Šárka Štruplová Růžičková

reditelka_dk

Jak jistě mnozí z vás víte, výběrové řízení na ředitele nově vzniklé organizace Dům kultury Střelnice Rumburk již proběhlo, a tak konečně všem můžeme oficiálně oznámit, že se jím stala Šárka Štruplová Růžičková, která ve funkci nahradila Miloslava Kucera. Jak mi v rozhovoru pro Rumburské noviny prozradila, tak se na novou etapu svého života velmi těší, i když si je vědoma toho, že to nebude, alespoň ze začátku, vůbec jednoduché. Dle jejích slov je to pro ni výzva a zároveň i kariérní posun. Řízení takové instituce není jen o zajištění a zprostředkování kulturního programu, ale i o správě a řízení finančních toků, o provozních problémech, o zaměstnancích a tak dále.

 

 Nejprve Vám chci pogratulovat k nové, i když velmi náročné, práci. Post ředitele Domu kultury Střelnice Rumburk je velmi citlivé téma vzhledem k tomu, co se tu v posledních měsících událo. Kde jste našla odvahu přihlásit se do výběrového řízení?

Samozřejmě jsem dění kolem rumburského domu kultury sledovala a věděla jsem i tu informaci, že Rada města došla k závěru, že odvolá nyní již bývalého ředitele Miloslava Kucera. A protože jsem se ve své kariéře chtěla posunout někam jinam, tak jsem čekala, až na stránkách města vyběhne výběrové řízení. Jakmile se na internetu objevilo, neváhala jsem, začala zpracovávat požadovanou koncepci a přihlásila se.

 

Jaký je Váš profesní životopis? A prozradíte nám něco z rodinného života?

Jako první bych chtěla zmínit, že jsem občanem Rumburku, žiji tady od svých dvaceti let. V posledních letech jsem působila na Vyšší odborné a Střední škole ve Varnsdorfu. V minulosti jsem spolupracovala například s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, s Českým Švýcarskem o.p.s., nebo s Národním institutem dalšího vzdělávání. Mimo to jsem v současné době absolvovala manažerská studia a pustila se tím i do oblasti managementu. Vysokou školu jsem dokončila již ve svých mladých letech, ale ráda se vzdělávám i nadále. Dalo by se říci, že neustále něco studuji.

Do funkce nastupujete od 1. 2. 2017. Víte, co Vás jako ředitelku čeká?

Ano i ne. Aby to bylo zcela správně, tak od 1. 2. tohoto roku jsem statutárním zástupcem organizace, ale víceméně jsem do organizace nastoupila už 11. 1., kdy jsem byla pověřená řízením. V organizaci už tedy působím pár týdnů, jelikož jsem tam ve svém volném čase docházela už v prosinci loňského roku. Nyní už naprosto přesně vím, co mě ve funkci ředitele Domu kultury Střelnice Rumburk čeká. Na výkon této nové funkce se moc těším, nicméně v současné době samozřejmě je na organizaci nabaleno spoustu problémů, které je zapotřebí rychle řešit. Je to způsobeno i tím, že se organizace rozdělila na dva samostatné subjekty – DK a SRAS. Jelikož po manažerské stránce nefungovaly všechny mechanismy tak, jak měly, bude zapotřebí to nějakým způsobem narovnat.

 

Jsou nějaké novinky ohledně restaurace?

Město vyhlásilo výběrové řízení na nájemce restaurace, s tím, že by k tomu zájemce měl i bary v druhém nadzemním podlaží. Bohužel to nedopadlo, nájemce těchto prostor v současné době nemáme. Takže jsem byla postavená před skutečnost, že nemám nájemce restaurace, ale třináctého ledna musí proběhnout první ples. Uvědomila jsem si, že to okamžitě musím nějak zabezpečit. Dnes už plesy běží v naší režii, máme i zajímavý jídelní lístek a zatím jsem zaznamenala pozitivní ohlasy.

 

Bude se nějak měnit předem nasmlouvaný program? Jaké jsou Vaše vize do budoucna, nebo pro začátek alespoň pro letošní rok?

Aktuálním tématem je samozřejmě Ples Domu kultury, který letos nese název: Ples Domu kultury aneb možná přijde i K… Mohu prozradit, že písmeno K se váže k programovému představení. Zároveň bych tímto chtěla všechny čtenáře na náš ples pozvat. Zcela jistě můžu za všechny zaměstnance DK Rumburk prohlásit, že se těšíme na naše společné setkání v rámci této významné společenské události letošní plesové sezóny. Propagace akce se již rozeběhla, ples proběhne v sobotu 25. 3.

V každém případě bych chtěla rozšířit kulturní nabídku ve směru k občanům, ve smyslu rozšíření i nonprofitní kultury, protože ta tu pokulhává. Velký důraz chci klást na spolupráci s jinými organizacemi, spolky, institucemi, které v Rumburku jsou. Vizí v oblasti rozšíření kulturní, společenské a vzdělávací nabídky pro veřejnost mám velkou řadu. Všechno nelze uskutečnit hned, ale chtěla bych nalákat rumburskou veřejnost třeba na naše internetové stránky, kde se dozví všechny potřebné informace, aby jim neunikly zajímavé akce, které pro ně budou připravovány.

 

Jak se těšíte na rok 2017 ve vztahu k Vaší nové funkci?

Až pominou nějaké počáteční problémy, které zde bohužel jsou, tak se budu moci naplno věnovat rozvoji organizace v oblasti kultury v našem městě. Budu dělat všechno pro to, aby do budoucna došlo k rozšíření a určité diverzifikaci portfolia akcí domu kultury.

 

Poslední otázka, trochu na odlehčenou… Když máte někdy chvilku volného času, jak ji nejraději trávíte?

Myslím, že to již zaznělo v úvodu rozhovoru. Mým „velkým životním prokletím“ je potřeba neustále se vzdělávat a rozšiřovat si obzory. Jinak samozřejmě velmi ráda svůj volný čas trávím s rodinou. Cestujeme, chodíme na ryby, věnujeme se psím rodinným příslušníkům.

Děkuji za Váš čas. Do budoucna přeji mnoho úspěchů, a hlavně pevné nervy.

 

Petra Jakouběová

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail