Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koně a lyže v hlavní roli

Ve dnech 14. 1. a 4. 2. pořádala paní Dana Milčínská na statku u Benců závody ve skijöringu. Nevíte, co si pod tímto názvem představit? Skijöring je zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni, psu (psům) či motorovému vozidlu.

Počasí bylo příznivé, sněhu dost, trať dobře připravená, překážky na trati vypadaly jednoduše a disciplína zvládnutelná snad i pro naše jezdce. Poměrně velká účast diváků byla ku prospěchu jezdců i lyžařů a motivovala je k lepším výkonům. V tomto sportu je důležitá zkušenost lyžaře a souhra jezdce, což se prokázalo při divácky atraktivním zvládání trasy po břiše. Za jezdecký klub Quatrefoil Rumburk se zúčastnili dva koně (Gazela a Sargon) s jezdci Jarčou a Lenkou. V dalším termínu se za náš klub zúčastnili tři koně (Sargon, Démon a Gábina) s jezdci Zuzkou V., Zuzkou Č. a Lenkou. Za pořádající stáj nastoupila Dana s koněm Ori a za pořádající statek jela Jana s koněm Joy. Po závodech byla dána příležitost lyžařům z řad diváků, aby si i oni mohli vyzkoušet náročnost disciplíny.

Veškeré zázemí včetně občerstvení bylo perfektně zajištěno, za což děkujeme Zdeničce a Martinovi. Věříme, že i příští rok bude sněhová nadílka dostatečná a bude možnost akci zopakovat.

 Jaroslava Dvořáková, red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail