Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Burza absolventů technických oborů proběhla již potřetí

studijniobory

Předposlední lednový den se v budově VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf v ulici Karolíny Světlé uskutečnila Burza absolventů technických oborů. Pozvání přijali zástupci firem i organizací z Ústeckého i Libereckého kraje. Tato akce je již třetím rokem lákadlem zaměstnavatelů technických firem, kteří si vybírají kvalifikované pracovníky z řad budoucích vyučených žáků i maturantů. Cílem akce je zprostředkovat budoucím absolventům školy kontakt na samotné zaměstnavatele v regionu a představit jim možnosti práce dle jejich zaměření. „Při odborných praxích mají žáci možnost poznat pracovní prostředí a své budoucí nadřízené. V loňském roce jsme na základě těchto uskutečněných praxí zaměstnali dva absolventy školy. Letošní burzu jsme pojali víceméně neformálně a namísto klasických prezentací jsme se s žáky rozpovídali o jejich požadavcích a motivacích k zaměstnání. Chceme se více přiblížit mladým a být s nimi v kontaktu,“ řekla Michaela Cintlová ze spol. Haas+Sohn z Rumburku. Jako již tradičně se burzy zúčastnily zástupkyně kontaktního pracoviště Úřadu práce České republiky v Rumburku, které žáky seznámily spíše s obecnými informacemi po ukončení školní docházky a možnostmi získání podpor v počátečním podnikání.

Pozvání na burzu přijal také proděkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci Miloš Hernych. Dlouhodobá spolupráce s touto univerzitou vyústila v září 2016 v dohodu o strategickém partnerství a propůjčení titulu Fakultní škola.

Stávající spolupráce s firmami představuje především možnosti odborných praxí, stipendií a případných dalších benefitů. Mezi smluvní partnery školy v současné době patří tyto firmy: Ventos, Strojírny Rumburk, Haas + Sohn, Rukov, Benteler ČR, EWM Hightec Welding, Tratec-CS, Plaston CR, Topos, Karned Tools, Festool, Kovovýroba Beránek a nově KSM Castings CZ.

O tom, že je vzájemná spolupráce s regionálními zaměstnavateli přínosná, svědčí i zpětné informace od firem. „První spolupráce s varnsdorfskou školou začala ve školním roce 2015/16 praxí čtyř žáků, z nichž tři nastoupili po úspěšném ukončení studia do trvalého pracovního poměru v našem rumburském závodě. V letošním roce máme na našich provozech tři další žáky, kteří uplatňují své znalosti pod vedením našich instruktorů a připravují se zde na praktickou zkoušku, která je čeká v rámci závěrečných zkoušek. A proč je tato forma vzdělávání jiná? Hlavním důvodem je to, že u nás se učí žáci přímo od těch nejzkušenějších kolegů, v příjemném pracovním kolektivu a ještě za to dostanou finanční odměnu. Nevěříte? Přihlaste se do programu „Učím se pro Benteler“ a sami uvidíte“, láká do firmy Hana Petříčková ze vzdělávacího centra společnosti Benteler ČR s.r.o.

Škola nyní spolupracuje s firmami při aktualizaci školních vzdělávacích programů, do kterých jsou zapracovávány nové poznatky od firem, důraz je kladen také na posílení hodinových dotací u některých předmětů.

VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail