Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobré zprávy pro rumburské plavce

Už během léta by interiér rumburského bazénu mohl vypadat jako nový. Jsem ráda, že moji kolegové radní na poslední schůzi uznali, že by investice do bazénu měla patřit mezi priority tohoto roku. Prozatím bychom během letní odstávky chtěli hlavně zcela obnovit povrch velké bazénové vany včetně trysek a odtokových kanálků a přitom vyřešit i opravu nebo výměnu startovních bloků. Úplně jinak by měly vypadat sprchy a záchody, kde by zděné příčky a nevhodné dveře měly být nahrazeny laminátovými, odolnými proti vodě. Sauny by měly být vyměněny zcela.

Není toho málo. Málo bude naopak času jak na přípravu, tak na samotnou realizaci, a to se přitom budeme snažit vtěsnat do tří milionů korun. Shromažďujeme v tomto směru dostupné informace a reference na dodavatele. Pochopitelně se na akci budou podílet vlastními silami pracovníci bazénu.

S nezbytnými opravami, které nesnesou odkladu, jsme již začali. To jsou hlavně ty, které mohou zamezit zbytečným hrozícím zraněním plavců a návštěvníků. Nemůžeme dopustit, aby se opakovalo poranění dlaně školáka při výuce plavání, a proto nyní provizorně obalujeme madla voděodolnou měkčenou páskou. Předně jsme již opravili odlepené obklady v sušárnách, ve sprchách a schodištích, vyplnili vypadané spáry na podezdívce zábradlí u velkého bazénu, vyčistili jsme přepadové kanálky od rzi a následovat bude oprava dalších neošetřovaných rezivějících míst.

Věřím, že ani v budoucnu nezůstane rumburský bazén na okraji zájmu, že i do něj budeme dále investovat. Návrhy a názory na zvýšení jeho konkurenceschopnosti se různí, ať už se jedná například o několikaletý plán zřízení sluneční louky s venkovním brouzdalištěm pro nejmenší, stavbu terasy v zadní části bazénu se schodištěm právě do tohoto venkovního prostoru, diskutovanou vířivku, dostupný tobogán a další náměty. Zatraktivnění bazénu, tak jako i letošní rekonstrukce během letní odstávky, už bude úkolem nového ředitele SRASu a já mu při tom budu hodně držet palce.

Bronislava Nedvědová
současná ředitelka SRAS

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail