Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Národní park České Švýcarsko meziročně navštívilo o třináct procent více lidí

V průměru o třináct procent se loni v porovnání s rokem 2015 zvýšila návštěvnost Národního parku České Švýcarsko. To vyplývá z dat získaných prostřednictvím automatických sčítacích zařízení, která jsou na území národního parku nainstalována celkem na patnácti lokalitách. Vysoký zájem návštěvníků o region Českého Švýcarska potvrzují i zdejší informační střediska, která rovněž zaznamenala zvýšenou návštěvnost.

„Údaje z automatických sčítačů potvrzují náš dojem, že loňský rok patřil z hlediska návštěvnosti k rekordním,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Velký zájem návštěvníků o národní park nás na jedné straně těší, klade však i nároky udržování rovnováhy mezi cestovním ruchem a ochranou přírody. To se daří zejména díky kvalitní síti značených turistických cest a ohleduplnému chování naprosté většiny návštěvníků.“

Správa národního parku nezjišťuje přesný počet návštěvníků národního parku, na základě údajů z jednotlivých sčítačů však odhaduje, že jen území národního parku každoročně navštíví více než 750 tisíc turistů. V přepočtu na rozlohu národního parku, která činí 80 km2, připadá každoročně zhruba 9375 návštěvníků na jeden kilometr čtvereční. Tradičně nejnavštěvovanějšími místy v národním parku jsou Pravčická brána a soutěsky Kamenice, lidé však stále více objevují také oblasti Jetřichovicka a Krásnolipska.

 

Tomáš Salov
tiskový mluvčí NP České Švýcarsko

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail