Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium hostilo letošní celostátní kolo Fyzikální olympiády

fo-1

V Domě kultury Střelnice Rumburk proběhlo v úterý 7. 2. slavnostní zahájení celostátního kola Fyzikální olympiády. Každý rok se kraje střídají v pořádání celostátního kola, ale konkrétně v Ústeckém se naposledy konalo před dvaceti lety. Hostitelem a jedním z organizátorů letošního ročníku je rumburské gymnázium.

Všech čtyřicet devět účastníků z celé republiky spolu se členy Ústřední komise FO a dalšími pozvanými hosty v úvodu přivítala hlavní organizátorka akce Jana Vlasáková. Následovala pěvecká vystoupení současných studentů a studentek naší školy, která všichni ocenili a odměnili velkým potleskem. Krátké projevy ke všem přítomným pronesli za Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy náměstek ministryně Jaroslav Fidrmuc, za Ústecký kraj náměstek hejtmana Petr Šmíd, za město Rumburk místostarosta Jiří Pimpara a také ředitelka gymnázia Lenka Laubrová. Poslední slovo náleželo předsedovi

Ústřední komise FO Janu Křížovi, který oficiálně označil olympiádu za zahájenou. Od středečního rána pak zábavu a pohodu slavnostního večera vystřídala atmosféra pracovní – studenti v prostorách školy řešili několik náročných teoretických úloh. Soutěž se skládala ze čtyř úloh teoretických, na jejichž řešení měli studenti ve středu pět hodin čistého času, a z úlohy experimentální, která se konala následující den (soutěžící byli rozděleni do dvou po sobě následujících skupin).

Velmi pozitivně byly od soutěžících i členů komise hodnoceny doprovodné odpolední a podvečerní přednášky našich předních odborníků na fyziku a astrofyziku i doprovodný program, který jim představil pamětihodnosti města Rumburk a oblast Národního parku České Švýcarsko.

Ústřední kolo probíhalo až do pátku 10. 2., kdy byli v aule školy slavnostně vyhlášeni vítězové a úspěšní řešitelé. Všichni soutěžící obdrželi věcné dary od sponzorů, poukazy na odběr zboží u Alzy v odstupňované hodnotě (5500 Kč vítěz, 4500 Kč druhé místo, 3500 Kč třetí místo, 1500 Kč vítězové). První tři také získali finanční dar od ČEZu, každý v hodnotě 10000 Kč. Oceněni byli i nejlepší řešitelé jednotlivých úloh.

 

red

Konání soutěže podpořili (věcné a finanční dary): Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy; Ústecký kraj; Město Rumburk; Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze; Univerzita Jana Evangelisty Purkyně Ústí nad Labem; Czech Software First s.r.o.; TOS Varnsdorf a. s.; Skupina ČEZ; Benteler Automotive Rumburk; Schäfer a Sýkora s. r. o.; MUDr. Pavla Beránková; Velveta Varnsdorf a. s.

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail