Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tančírna Balahala se proměnila v ráj klasických deskových her

hry

Balahraní, to je pohodový turnaj deskových her, který se konal ve středu 8. 2. v tančírně Balahala. Pro všechny zájemce bylo připraveno přes dvacet her, kde každá z nich byla obodována podle obtížnosti. Je jasné, že každý účastník se tak musel snažit získat co nejvíce bodů za odehrané hry.

Pravidla byla mírná, vlídná pro všechny věkové generace a s ohledem na herní schopnosti hráčů. Ti se Balahraní mohli účastnit už od deseti hodin dopoledne až do večerních sedmnácti hodin. Za celý den se v tančírně vystřídalo více než dvacet soutěžících. Při závěrečném vyhlášení se tak hodnotily dvě věkové kategorie. Paradoxně, kategorie dospělých měla výrazně větší počet účastníků, než kategorie dětská. Asi v tom sehrály velkou roli vzpomínky na dětství ještě neposkvrněné technikou a elektronikou. A ukázalo se, že hra na papírové desce s figurkami a házecí kostkou je kolikrát lákavější, silnější a dramatičtější než tablet.

Balahraní bylo možná prvním krokem k nové pravidelné aktivitě, kterou od března tohoto roku v tančírně naleznete. Zatím můžeme prozradit jen to, že si cestu do tančírny našel a Schrödingerův institut oslovil sympatický mladý nadšenec do deskových her David Rott, který se už nemůže dočkat, až v tančírně rozjede pravidelná setkání nad deskovkami. A tak všechny hravé mladé i mladší, starší i ty nejstarší čeká Balahraní v Balahale každý týden.

A co se týká turnaje, tak i samotní jeho organizátoři si celý den užili víc než dost, a slibují sobě i vám, že se můžete těšit nejen na další turnaje, ale možná i na deskové maratony v tančírně Balahala.

Velký dík patří obchodnímu domu Ratio, který celou akci podpořil sponzorskými dary, kterými jsme mohli potěšit účastníky našeho turnaje.

 

Schrödingerův institut

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail