Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festival pro zdraví hostí republikové špičky

Druhý ročník Festivalu pro zdraví, který se koná 1. 4. v Domě kultury Střelnice Rumburk, bude hostit republikové špičky ve svém oboru. Přijďte, bude to opravdu výživné.

PharmDr. Margit Slimáková

Výživové omyly

Proč zde máme čím dál více výživových poradců, diet a zdravých potravin a přesto i pořád více obezity a nemocí souvisejících s nezdravou stravou? Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě

zvládat i bez počítání kalorií či jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí? Co jsou ty nejkvalitnější potraviny? Jaká jsou nejlepší výživová doporučení?

Mgr. Jan Vyjídák, LL.M. MSc.

Pandemie cukrovky ohrožuje lidstvo

Cukrovka 2. typu je jedno z civilizačních onemocnění, jehož výskyt v současnosti dramaticky narůstá. Už dávno jí nepřísluší označení „stařecká“. Její začátek se nebezpečně posouvá do mladších věkových skupin a objevuje se i u dětí. O zdraví, výživě, pohybu a civilizačních chorobách v otázkách a odpovědích. Rozhovor nejen o cukrovce Margit Slimákové s Janem Vyjídákem. Omyly, fakta a mnoholeté zažité stereotypy.

Mgr. Vít Schlesinger

Proč je komplexnost v životě tak důležitá?

Kombinace pohybu, správné stravy, regenerace a zdravé mysli. Jak se tyto oblasti navzájem ovlivňují a jak můžeme optimalizovat své zdraví? Jak správná strava ovlivňuje naši duševní pohodu, jak otužování ovlivňuje naši hormonální rovnováhu a jaký druh pohybu je pro mě ten nejlepší?

Doc. PhDr. Miluše Kubíčková CSc.

Jak žít zdravě a smysluplně

Šest cest ke zdraví – vědomý pohyb, správné dýchání, rytmus, vyvážená výživa, harmonická mysl a vyladěné vztahy. Doc. PhDr. Miluše Kubíčková CSc. přispěla nejprve dílem k rozvoji jógy v Československu, později se začala věnovat studiu antroposofie a šířit myšlenky Rudolfa Steinera. Je členkou Obce křesťanů, Společnosti pro trvale udržitelný rozvoj a propagátorkou zdravého životního stylu. Ve svých 90 letech je stále velmi vitální a inspirativní osobností.

MŠ Zahrádka Varnsdorf

Školní stravování jinak – jde to!

Školka z Varnsdorfu získala jako první v Ústeckém kraji ocenění „Skutečně zdravá školka“. Svoji cestu představí od začátku k bronzovému certifikátu. Inspirující změny školního stravování a příklad dobré praxe. Nebude chybět sboreček Zahrádka a ochutnávka od kuchařek školky.

Mgr. Ing. Alexandra Hochmanová

Hrnečku, vař!

Povíme si o výživě z pohledu těla, ale hlavně duše. Vše si ukážeme na pohádce Hrnečku, vař! Zkusíme nahlédnout do toho, čím my matky ty naše děti vlastně krmíme a jaké to má důsledky.

Nakonec se pokusíme vše shrnout a vyrobit praktický návod na to, jak živit své děti „co nejlépe“.

Akce je určena pro širokou veřejnost. Lístky k zakoupení v předprodeji na www.vstupenkyrumburk.cz.

Těší se na vás iniciátorka a organizátorka festivalu Barbora Součková.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail