Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fotbalový klub Rumburk uspořádal v zimní přípravě dva turnaje

Dne 4. 3. se konal Morafis Cup 2017 pro mladší přípravku. Turnaje se zúčastnilo deset mužstev a během celého dopoledne a části odpoledne probíhaly zajímavé zápasy. Všichni zúčastnění se snažili podat co nejlepší výkon. Konečné umístění: 1. FC Nový Bor, 2. Sokol Rádlo-Kokonín, 3. FAPV Děčín, 4. FK Rumburk, 5. Arsenal Česká Lípa, 6. FK Český Lev Neštěmice, 7. FK Česká Kamenice, 8. FK Varnsdorf, 9. TJ Spartak Jiříkov, 10. FAŠV Varnsdorf. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Prokop Holub z našeho týmu, nejlepším hráčem Tobiáš Havlíček (Sokol Rádlo-Kokonín) a nejlepším střelcem byl se šesti góly Krištof Čejka (FAPV Děčín).

Další akcí FK Rumburk byl 12. 3. Pohár starosty města Rumburk 2017 pro U10 (starší přípravka). Tentokrát se turnaje zúčastnilo osm mužstev. Po pěkných zápasech bylo následující pořadí: 1. FK

Varnsdorf I, 2. FK Rumburk, 3. FC Nový Bor, 4. FK Slovan Hrádek n/N, 5. FK Varnsdorf II, 6. FK Česká Kamenice, 7. FAŠV Varnsdorf, 8. TJ Spartak Jiříkov. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Matyáš Barcal (Spartak Jiříkov), nejlepším hráčem Václav Holenda (FK Varnsdorf II) a nejlepším střelcem se stal se čtyřmi góly Štěpán Štálík (Hrádek nad Nisou).

Tohoto turnaje se zúčastnil osobně starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček, a jak se sám vyjádřil, byl příjemně překvapen zaujetím a bojovností všech mužstev. V závěru předával krásné ceny všem zúčastněným.

Oba turnaje hodnotíme velmi kladně a jsme rádi, že diváci, rodiče i pan starosta se přesvědčili o tom, že je dobré postarat se o dnešní mládež a vést ji ke sportu. Dík patří trenérům a vedoucím, kteří pomáhají obnovit v Rumburku tradici mládežnického fotbalu. V zápasech těch nejmenších nejde až tolik o výsledky, ale o radost ze hry, být součástí týmu a mít radost z pohybu, který je tak důležitý pro zdravý vývoj jedince. Turnaje by se nemohly uskutečnit bez přispění mnoha sponzorů, a proto pořadatelé touto cestou všem děkují, zejména Městu Rumburk a firmě Morafis.

 

J. Červinka

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail