Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské muzeum připravilo novou expozici „Střípky z historie“

Nenechte si ujít slavnostní zpřístupnění nové expozice muzea v Rumburku, které se bude konat ve středu 15. 3. od 16.00 hod.

Nová expozice instalovaná v prvním patře rumburského muzea s názvem „Střípky z historie“ vás nenásilně vytrhne z reality přetechnizovaného světa a vtáhne vás do světa poutavých příběhů. V rámci tohoto výletu do minulosti prožijete úspěchy i pády s manželi Stradalovými a v jejich vyhlášeném salonu se seznámíte se vzácnou pozůstalostí týkající se Ference Listza. Od hostinských z hradní restaurace na Tolštejně se dozvíte nejednu zajímavost o celém regionu a prohlédnete si archeologické nálezy.

Prostřednictvím obrazů krásnolipského malíře Augusta Frinda, které jsou pojítkem celé nové expozice, si vytvoříte novou představu o drsném životě v „českém Nizozemí“ a právě mistrovy kusy jsou zárukou, že se do muzea budete rádi vracet. Co dílo, to neopakovatelný originál skrývající skutečný příběh. Ne nadarmo je Frind nazýván „mistr kompozice“. Věrně a do detailu přesně vykresluje před očima pozorovatele celou skutečnost.

K vidění budou také téměř šest set let staré mince z odevzdaného depotu rumburského hledače (detektoristy) Vládi Večerka. Trvalo přes rok, než proběhly konzervační práce a určení. Chcete-li si prohlédnout stříbrné míšeňské groše na vlastní oči, neváhejte a do muzea rozhodně zavítejte.

Stačí jen pozorně vnímat. Přijďte najít svou cestu do budoucnosti nalézáním souvislostí v minulosti.

 

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail