Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští gymnazisté pomáhají potřebným

Chudoba, co to vlastně je? Kdo je považován za chudého? Postihuje tento problém obyvatele Šluknovského výběžku? Nejen těmito otázkami jsme se zabývali my – žáci třetích ročníků humanitního bloku rumburského gymnázia v rámci projektu s příznačným názvem „Chudoba“.

Na poslední otázku jsme si odpověděli ano, i v našem okolí žijí lidé na, nebo dokonce pod hranicí chudoby, proto jsme se rozhodli konat. Díky iniciativě pana učitele Melichara jsme ve čtvrtek 2. 2. uspořádali potravinovou sbírku. Při její organizaci jsme spolupracovali s Národní potravinovou bankou v Litoměřicích, která zajistila kontakt s odběrovými organizacemi – Oblastní charitou Rumburk a Azylovým domem Rumburk.

V plánu byla dvě sběrná místa – gymnázium a supermarket, což nám bylo ze strany nejmenovaných obchodních řetězců zamítnuto, ačkoliv se chlubí svou účastí v národní potravinové sbírce. Museli jsme zvolit plán B – druhým sběrným místem se stala Základní škola Pastelka, které tímto vřele děkujeme za spolupráci.

A vyplatilo se, celkový výtěžek činil dvě stě třicet kilogramů potravin v hodnotě jedenácti tisíc korun. Děkujeme všem, kteří neváhali a přispěli na dobrou věc.

 

Nikola Gottlieberová, 3. C

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail