Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tančím tak rychle, jak dokážu

ples-2

Šestý ples Domova se zvláštním režimem Krásná Lípa

V sobotu 4. 3. Domov se zvláštním režimem Krásná Lípa za spoluúčasti APSS ČR a Města Rumburk v Domě kultury Střelnice Rumburk pořádal tradiční ples pro handicapované lidi s názvem „Tančím tak rychle, jak dokážu“. Záštitu nad plesem převzali za Magistrát hlavního města Prahy zastupitel a radní Daniel Hodek, za MPSV ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení David Pospíšil. K realizaci plesu přispěli pánové Tomáš Ján a Jožka Zeman.

Tento ples se dá označit již jako tradiční. Jde o velmi oblíbenou akci, která se rok od roku pořádá v honosnějším stylu. Našeho plesu se zúčastnily různé organizace působící v sociálních službách v různých krajích, uživatelé sociálních služeb, pracovníci v sociálních službách, ale i stále širší veřejnost, která tuto společenskou akci hodnotí jako velmi zajímavou.

Jen my organizátoři však víme, co tanečnímu večeru předchází. Máme tím na mysli dlouhou a důkladnou přípravu, aby bylo vše perfektní, všichni se dobře bavili, odcházeli s nevšedními zážitky a v očekávání se těšili na další ples. Příprava je velmi náročná a dlouhodobá, je zapotřebí důkladně organizačně zabezpečit pohodu, nevšední zážitky, ale i zdravotní péči pro handicapované návštěvníky. Letošní rok jsme si dali velmi záležet na shánění darů pro účastníky, toto bylo organizováno formou výherních lístků a hodnotnější výhry byly losovány na pódiu.

Na ples dorazilo zhruba čtyři sta lidí z různých zařízení poskytujících sociální služby. Po celou dobou konání plesu vládla příjemná atmosféra, návštěvníci se bavili a alespoň na chvilku zapomněli na starosti běžného života. Během večera neexistovala žádná bariéra mezi lidmi žijícími s handicapem a lidmi bez něj. Uživatele do kulturního domu sice doprovázeli zaměstnanci různých zařízení, ale nepřicházeli jen proto, aby si odpracovali svou pracovní dobu, přišli se společně bavit s lidmi, se kterými každodenně spolupracují.

Ples zahájily členky Prezidia APSS ČR ředitelka Domova se zvláštním režimem Krásná Lípa Miluše Havlíčková a ředitelka Domova u Biřičky Daniela Lusková. Celým odpolednem a večerem nás provázel moderátor Slávek Boura. Během večera vystoupili Davide Mattioli, Jiří Helekal, Kamil Emanuel Gott a člen kapely Děda Mládek Illegal Band. K tanci a poslechu hrála hudební skupina všech žánrů U – Style a DJ Petr Hrdlička.

Velké poděkování patří zaměstnanci Střední lesnické školy a Střední odborné školy Šluknov, třídnímu učiteli třetího ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost panu Jiřímu Svobodovi a jeho žákům, kteří zajišťovali pořádek a bezpečnost na našem plese. Dále bychom chtěli poděkovat VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf a jejich žákům za přípravu občerstvení a obsluhu.

Letošní ples sociálních služeb je sice za námi, ale už se všichni těšíme na ten, který bude v roce 2018.

 

zaměstnanci Domova se zvláštním režimem Krásná Lípa

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail