Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ZVÝŠENÉ VODNÍ HLADINY PŘIDĚLÁVALY STAROSTI

Ke konci února nás opět vyděsilo počasí. Postupným oteplováním začal tát sníh, který letošní zimu napadl. K tomu se přidal déšť a lidé ve Šluknovském výběžku, kteří bydlí v blízkosti vodních toků, zbystřili. Nejen Mandava, ale i další říčky a potoky musely zadržovat ve svých korytech větší množství vody než obvykle. Kvůli potencionálnímu nebezpečí se v Rumburku sešla i povodňová komise. Pracovníci odboru životního prostředí zdokumentovali ve dnech 21. 2. a 23 2. nejpostiženější oblasti.

 

NIKDO NECHCE, ABY SE MINULOST OPAKOVALA

 

Voda je jedním z živlů, který dokáže způsobit velké škody například na majetku. V minulosti jsme se o tom již několikrát přesvědčili. Mnoho z nás bude mít dlouho v paměti srpnové povodně z roku 2010.

 

Tenkrát byla zaplavena přibližně stovka domů. Podle vyjádření statika neměl žádný dům v Rumburku tak narušenou statiku, aby musel být stržen.

 

Poškozena byla komunikace v ulici Novákova, která se propadla a vytvořila rozsáhlou kavernu. Byl poškozen a uzavřen i památkově chráněný most v Horním Jindřichově a zcela zničena lávka pro pěší přes Mandavu v ulici Vojtěcha Kováře.

 

V ulici Sportovní byl stržen břeh řeky Mandavy a v Sukově ulici břeh Pstružného potoka. Také došlo k poškození chodníku podél Základní školy U Nemocnice.

 

jap

 

Foto: OŽP

sportlife1

Areál Sportlife centra

pstruzny

Pstružný potok, Sukova ulice

podhaji

Přepad – rybník V Podhájí

mexiko

Rybník Mexiko

podhaji2

Pod rybníkem V Podhájí

slevacska

Mandava, Slévačská ulice

 

sportlife2

Areál Sportlife centra

cihelna

Rybník Cihelna

most

Silniční most u Rumburských strojíren

racek

Rybník Racek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail