Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judistické turnaje zaberou celý víkend

Cestuje se po celé republice

judisti

Jak to tak vypadá, začíná éra dvoudenních turnajů. Díky olympijskému vítězství Lukáše Krpálka (mezi judisty prostě Krpoše) velmi vzrostl o judo mezi dětmi zájem, a tak je na každém turnaji mnoho závodníků. A za jeden den se to prostě nestihne. Závodníci jezdí podle toho, kdy je jejich kategorie, v sobotu nebo v neděli, pro trenéry je to však akce na celý víkend.

První judistický víkend proběhl v Ústí nad Labem, kde se 18. a 19. 3. konala Velká cena města Ústí nad Labem. Startujících celkem tři sta šedesát dva. Pro naše začátečníky to byl první velký turnaj. Našli odvahu a poměřili své síly. Všichni se snažili a J. Šabo si dokonce přivezl bronzovou medaili. Ostatními medailisty byli: zlatí T. Slavík a J. Zajícová, stříbrní T. Marhanová, J. Fišer, K. Šnek, A. Fišerová, V. Dupal a L. Tejnarová, bronzoví D. Gežo, M. Knajfl a L. Sučová.

Hned následující víkend proběhl turnaj v rámci série turnajů Českého poháru, kde se za každé vítězství zapisují body potřebné k nominaci na mistrovství České republiky, kde je účast možná právě jen na základě kvalifikace dle pořadí v celostátním ranking listu. Body chtějí získat všichni, a tak se do Jablonce nad Nisou sjelo téměř tisíc závodníků. Je jasné, že soutěž probíhala opět po oba víkendové dny, a to až do pozdních odpoledních hodin. Z Rumburka startovalo osmnáct judistů. Nejúspěšnější se stala L. Sučová, která vyhrála pět zápasů před časovým limitem na ipon (pro nejudisty – na plný počet bodů) a po zásluze získala zlatou medaili. Stříbro si odvezla T. Marhanová, bronz J. Zajícová, D. Gežo a P. Šabo. Cenné body si zapsala ještě N. Kvízová, L. Šírková a T. Slavík. O tom, jak úspěšné vystoupení rumburských judistů v Jablonci nad Nisou vlastně bylo, se dozvěděl trenér až ze stránek Českého svazu juda (www.czechjudo.org). Zjistil, že závodů se účastnilo devadesát devět oddílů z celé republiky a Rumburk skončil na krásném devatenáctém místě. Gratulujeme.

 

JV Judo Rumburk

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail